XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa

PIELGRZYMKA…

jest aktem religijnym. Chociaż będzie w niej wiele akcentów wycieczkowo – rajdowych, chociaż przypadnie na czas Twojego urlopu czy wakacji, to przeświadczenie o nadprzyrodzonym charakterze motywów skłaniających do udziału w Pielgrzymce, uwidocznić się powinno na każdym kroku. Będziemy w drodze dużo się modlić, wiele śpiewać, słuchać codziennie Słowa Bożego i różnych konferencji, a szczytem i sercem każdego dnia będzie Eucharystia. Jasne jest też dla pielgrzymów, że do Maryi chcemy dojść wewnętrznie przemienieni i odnowieni przez Sakrament Pokuty. Ta wewnętrzna przemiana musi z kolei zaowocować konkretnymi decyzjami i postanowieniami, które złożymy u stóp Jasnogórskiej Pani i będziemy się z tych podjętych wobec Niej zadań rozliczać. Wszystko to , co zewnętrzne, podczas pielgrzymki może mieć rangę jedynie akompaniamentu wobec spraw najistotniejszych niewidocznych dla oczu…

Zapisy na XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową trwają od 16 lipca do 5 sierpnia 2018 w parafiach Przewodnika Grupy.

POSŁUCHAJ ROZMOWY z Katarzyną Gozdek i ks. Tomaszem Stępniakiem, emitowanej na antenie Radia Niepokalanów

WSZELKIE INFORMACJE NA TEMAT PIELGRZYMKI NA STRONIE: www.lppm.pl

PIELGRZYMUJ SERCEM

Jeśli nie możesz wyruszyć z nami na pielgrzymkę, a chcesz uczestniczyć w rekolekcjach, które wspólnie odprawiamy w czasie drogi, postaraj się codziennie od 6 do 15 sierpnia wypełnić choć niektóre z zalecanych punktów programu duchowego:

– sakrament pokuty

– codzienna Msza Święta

– różaniec

– koronka do Miłosierdzia Bożego

– dobrowolnie podjęte umartwianie

– lektura rozważań i konferencji