XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000, Idź i kochaj: 03 czerwca, Pola Lednickie

Już 3 czerwca 2017 roku na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbędzie się XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Idź i kochaj”. Podczas tegorocznego Spotkania podzielimy się tym, czego nauczyliśmy się od św. Jana Pawła II i od śp. o. Jana W. Góry OP, że „przyszłość należy do tych, którzy potrafią przekazać przyszłym pokoleniom motywy życia i nadziei”.

CZYM JEST LEDNICA?

Lednica ro wybór Chrystusa, pojednanie z Bogiem, uczestnictwo w Eucharystii, adoracja i modlitwa. To zabawa poprzez wspólny taniec i śpiew. To wspólnota i jedność prawie 100 000 młodych serc. Lednica to wyjątkowe Spotkanie pod Bramą III Tysiąclecia, którego powinien doświadczyć każdy. Tu po prostu trzeba być!

Patronem Lednicy 2000 jest Święty Jan Paweł II, który dzieło pobłogosławił i zainspirował do organizacji Spotkań Młodych LEDNICA 2000 śp. o.Jana W. Górę OP. Ojciec Jan to dzieło ukochał. Poświęcił całe życie na jego rozwój oraz ewangelizację młodych. Jego słowa podkreślają jak ważnym jest, abyśmy wszyscy Spotkali się na Polach Lednickich: „Czujcie się zaproszeni i do kalendarza wpiszcie koniecznie 4 czerwca 2016, jako dzień naszego Spotkania z Jezusem. Musimy wszyscy się spotkać. Musimy wybrać Jezusa. Musimy śpiewać i tańczyć. Jezus jest naszym życiem. Pragniemy, aby był wszystkim we wszystkich.”

WSPÓLNOTA LEDNICA 2000

Wspólnota LEDNICA 2000 to grupa osób w różnym wieku, ale wiele nas łączy. Razem odpoczywamy, rozwijamy swoje pasje, śpiewamy, uczymy się, modlimy i pracujemy – codziennie podnosimy sobie poprzeczkę. Czasem upadamy, ale przez to wstajemy silniejsi – patrząc na Jezusa i czerpiąc _z krzyża natchnienie i siłę. Pamięć o o. Janie Górze OP jest naszą wielką wartością, a Chrystus naszym celem, do którego dążymy. Tworzymy trzon organizacyjny wszystkich spotkań na Polach Lednickich i w Ośrodku im. św. Jana Pawła II. Chcemy dać część siebie innym, pomagać sobie nawzajem we wszystkich sytuacjach. Właśnie z tych części składa się to, co znacie jako Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

POLA LEDNICKIE

Ośrodek św. Jana Pawła II jest codziennie dla Ciebie otwarty. Możesz odwiedzić grób o. Jana Góry OP, a także zobaczyć Dom św. Jana Pawła II z niezliczoną ilością papieskich pamiątek.

ZAPROSZENIE DUSZPASTERZA WSPÓLNOTY LEDNICA 2000

Kochani, jesteście bardzo kochani!
Już po raz 21. spotkamy się z Wami na Polach Lednickich. _Gromadzą nas słowa „Idź i kochaj!”. Zostaniemy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia. Zaprosiliśmy już Maryję, by to Ona poprowadziła nasze spotkanie. Właśnie Matka naszego Zbawiciela jest cała „Idź i kochaj!”. Chcemy, żeby przyszła i tak jak Elżbietę – która poczęła w swej starości syna – wyprowadziła nas z ukrycia. Wierzymy, że Maryja nawiedzi Lednickie Pola i objaśni każdemu historię jego życia. Pokaże młodym ludziom: „To ty jesteś Zacheuszem”. Tak zwracał się do nas Papież Franciszek w ostatnim słowie, wygłoszonym podczas Światowych Dni Młodzieży.

To Maryja pomoże nam wdrapać się na sykomorę, żebyśmy zobaczyli przechodzącego Jezusa. I na pewno usłyszymy, jak bardzo pragnie On zatrzymać się w domu naszego serca. Spotkamy się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Ludzie, którzy zgodzą się ugościć Jezusa, staną się wspólnie Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Stąd ruszymy do wszystkich spragnionych miłości. Bo każdy, kto wybiera Chrystusa, jak orzeł szybuje ku nowej wrażliwości. Jezus Pan odkryje przed nami, jak piękne skarby kryjemy w sobie. Ze zdziwieniem dostrzeżemy nasze podobieństwo do Zacheusza, również w zdolności rozdawania swoich bogactw potrzebującym.

Kochani, nie może Was i Waszych bliskich zabraknąć na _XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Prosimy, przekażcie nasze zaproszenie dalej, weźcie ze sobą rodzeństwo, przyjaciół, znajomych. W ten sposób będziecie już teraz stawali się _„Idź i kochaj!”.

o. Wojciech Prus OP
Duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000

XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

IDŹ I KOCHAJ!
Główny cel XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 to przekazywanie innym motywów życia i nadziei. To właśnie SPOTKANIE pozwala nam go realizować, dlatego będzie źródłem naszych rozważań. „Idź i kochaj” ma być zaproszeniem do spotykania się z ludźmi, bycia z ludźmi: z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze. W roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przypomnimy młodym, jaką rolę odegrała i odgrywa Maryja nie tylko w ich życiu, ale i w życiu naszego narodu. Przybliżymy postać biblijną Zacheusza, który podpowiada nam, że do osiągnięcia szczęścia ważna jest odwaga i podjęcie ryzyka, żeby zrobić krok w kierunku Boga i drugiego człowieka. Tegoroczne Spotkanie to też dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Słowami „Idź i kochaj” mówimy za papieżem Franciszkiem, by wstać z kanapy i zaryzykować.

Plakat – znaczenie

W tym roku zobaczymy się na Polach Lednickich 3 czerwca, a przyświecać nam będzie myśl, że celem spotkania jest…spotkanie. „Spotkamy się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Ludzie, którzy zgodzą się ugościć Jezusa, wspólnie staną się Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Z Pól Lednickich niczym orły ruszymy do wszystkich spragnionych miłości. Bo każdy, kto wybiera Chrystusa, jak orzeł szybuje ku nowej wrażliwości. Jezus Pan odkryje przed nami, jak piękne skarby kryjemy w sobie. Ze zdziwieniem dostrzeżemy nasze podobieństwo do Zacheusza, również w zdolności rozdawania swoich
bogactw potrzebującym.” [o. Wojciech Prus OP]

Plakat nawiązuje bezpośrednio do Spotkania, jest niczym obraz wspólnoty, która zbiera się przychodząc z różnych stron, by za chwilę ruszyć w dalszą drogę. Można dostrzec kilka osób przyglądających się nieco z oddali, które jeszcze nie dołączyły. Może zastanawiają czy warto, może czują niepewność, a może czekają, by wyjść im na przeciw. Tak właśnie wygląda nasze życie – jest wieczną wędrówką i okazją do zauważenia drugiego człowieka. Serce jest otwarte – to motyw zaproszenia, ale i wymiany. Daję, ale jestem także gotowy przyjąć. To jednocześnie obraz wspólnoty otwartej i ludzi, którzy pragną żyć zgodnie z hasłem „Idź i kochaj!” To właśnie obraz Lednicy.