XIII Tydzień Biblijny | Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

XIII Tydzień Biblijny: 18 – 24 kwietnia

W III niedzielę wielkanocną rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny. Potrwa do soboty, 24 kwietnia. W tym roku motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Zgromadzeniu na świętej Wieczerzy”, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Od 2017 r. niedziela rozpoczynająca Tydzień Biblijny jest także dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. Ogólnopolskie uroczystości odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz na Jasnej Górze.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet osobistego i wspólnotowego czytania Biblii, ukierunkowywać modlitwę i medytację wiernych na wybraną księgę Pisma Świętego. Celem jest także pokazywanie znanych osób, które w swoim życiu inspirujące się Słowem Bożym. Ma również przybliżać najnowsze edycje Pisma Świętego i publikacje pomocne w samodzielnej interpretacji wybranej księgi biblijnej.

Pismo Święte na antenie Radia Niepokalanów

Czytajmy codziennie Słowo Boże, rozważajmy je w swoim sercu i żyjmy Słowem Bożym każdego dnia. Na naszej antenie można codziennie słuchać Ewangelii Dnia i komentarza o. Paulina Sotowskiego ok. 6.10 (przed Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP) oraz przed modlitwą różańcową ok. godz, 19.20, a także Biblii Superprodukcji udźwiękowionej najważniejszej księgi świata w postaci słuchowiska z udziałem najlepszych polskich aktorów w nowoczesnej oprawie muzycznej i dźwiękowej o godz. 15.30. Zachęcamy także do czytania Ewangelii Dnia opatrzonej piękną ilustracją graficzną na naszym facebooku.