Wydawnictwo RTCK poleca NOWOŚĆ dla dzieci: „Cudaczek Zmyślaczek i wesołe zwierzaki”

Wydawnictwo RTCK poleca NOWOŚĆ dla dzieci: „Cudaczek Zmyślaczek i wesołe zwierzaki”

Nieograniczona wyobraźnia Cudaczka Zmyślaczka to wstęp do 20 wierszowanych przygód zwierzaków, w których odnajdzie się każde dziecko. Trudne emocje Króliczka Złośniczka, kłopoty z wymową Kotka Mrukotka, nauka stawiania granic przez Mysię Tulisię, czy problemy z alergią Psiaczka Kichaczka to tylko niektóre historie, jakie można znaleźć w tej przepięknej, zabawnej i mądrej książeczce.

Tym, co wyróżnia ten zbiór jest staranna polszczyzna i ogromne bogactwo słów, dzięki czemu wiersze stają się gotowym materiałem do ćwiczeń logopedycznych, wspierających naukę mowy u dzieci. Świetnie nadają się na konkursy recytatorskie.

Wszystkim – zarówno starszym, jak i młodszym Czytelnikom – którzy z nutą nostalgii wspominają najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy, czy Juliana Tuwima, „Cudaczek Zmyślaczek” z pewnością przypadnie do gustu.

Wiersze dedykowane są dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale bez problemu odnajdą się w nich także 2-latki oraz dzieci, które etap wchodzenia w szkolną rzeczywistość mają już za sobą.

„Dzieci uwielbiają, kiedy bliska osoba czyta im książeczki. Rozwija to nie tylko wyobraźnię dziecka, jego wiedzę, zasób słów, ale także umacnia wzajemną bliskość. Dobry wierszyk przy okazji buduje w dziecku wiarę w siebie, uczy radzenia sobie z problemami, wywołuje pozytywne emocje, bawi, wzrusza, śmieszy… Mam nadzieję, że wiersze o wesołych zwierzakach Czytelnicy zaliczą do tej właśnie kategorii” – Beata Kołodziej.

Beata Kołodziej – pisarka, autorka baśni, wierszy, powieści, scenariuszy i tekstów piosenek. Opublikowała ponad 80 książek dla dzieci i młodzieży. W roku 2015 otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Najbardziej znaną pozycją jej autorstwa jest trylogia „Solilandia”. Więcej o Autorce – TUTAJ