WSZYSTKO O RÓŻAŃCU, KTÓRY MOŻE WSZYSTKO

wszystko_o_rozancu_okladka_ksiazkiDoskonała lektura na październik i nie tylko!

Wincenty Łaszewski: „WSZYSTKO O RÓŻAŃCU, KTÓRY MOŻE WSZYSTKO” (Wydawnictwo Fronda).

Mariolog, autor bestsellerowych tytułów: „Fatima. Stuletnia tajemnica”, „Nadchodzi kres”, tym razem skupia się na różańcu. Opisuje pasjonujące dzieje różańca, jego niezwykłą moc, a także świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji.

Na początku był sznur pereł. Dar na pożegnanie. Jakiś ślad, pamiątka po raju. Perły, bo to najstarsze kamienie szlachetne. Bo są znakiem miłości. Bo są piękne i czyste, i mają zaklęte w sobie światło.

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum  wybuchu w Hiroszimie? Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach?

A także: Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych?

„I dziś wielu chrześcijan czerpie z modlitwy różańcowej siłę, pociechę i ufność. Szczególnie w trudnych czasach wewnętrznego i zewnętrznego ucisku jest ona «szturmową modlitwą» chrześcijaństwa” – kard. Walter Kasper

Kompendium wiedzy o różańcu – historia, objawienia, legendy, cuda, ruchy różańcowe, obietnice, odpusty różańcowe oraz porady: jak odmawiać różaniec.