Wszystkiego zdrowego od Jana Bożego

„Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego” to cykl, który powstaje we współpracy ze Szpitalem Zakonu Bonifratrów w Łodzi.

Audycje są emitowane w każdą środę o 18:15. Na powtórki zapraszamy w czwartki o 21:30.

Na program zaprasza Michał Śmigielski.

 

03.03.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Grzegorz Sobieraj – ortopeda i dyrektor medyczny Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Strach przed koronawirusem „przekłada” wizyty w szpitalu. Nie zgłaszamy się do szpitala nawet wtedy, gdy grozi nam zawał! To temat tego odcinka.

Cz. 1. rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

10.03.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Iwona Laudańska-Olszewska z Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Odpowiemy na pytanie dlaczego nie warto odkładać zabiegu usunięcia zaćmy.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

24.03.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Grzegorz Sobieraj – ortopeda i dyrektor medyczny Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy endoproteza kolana lub biodra to koniec świata.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

31.03.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest doktor Wojciech Piotrowski, specjalista gastroenterolog, kierownik Pracowni Endoskopowej przy Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Tym razem zrzucamy zasłonę wstydu i niewiedzy związaną z badaniami endoskopowymi: gastroskopią i kolonoskopią.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

Cz. 4 rozmowy

 

07.04.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest Pani Katarzyna Mikinka, psycholog ze Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Odpowie na pytanie, jak koronawirus pozamykał nam drzwi i w jaki sposób w czasie izolacji sobie z tym radzić?

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

14.04.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest Pani Beata Rechcińska – Roślak – kierownik Zespołu Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Opowiadamy o tym, kiedy należy korzystać z rehabilitacji, jak robić to w czasie pandemii, czy da się pewne ćwiczenia wykonać w domu oraz dlaczego warto się po prostu ruszać?

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

21.04.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dietetyk – Jolanta Krzyżanowska ze Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi. Rozmawiamy o otyłości oraz szukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego i jakie choroby “zaprasza” ta dolegliwość.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

28.04.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Michał Podgórski – radiolog, między innymi specjalista od diagnostyki USG metodą Dopplera. Wyjaśniamy czym jest ten tajemniczy „doppler”, jak to badanie przeprowadzić oraz co można w ten sposób wykryć.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

05.05.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest Piotr Sikora, fizjoterapeuta ze Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Tematem audycji napięciowy ból głowy, czyli poznamy przyczyny tej popularnej dolegliwości, mianowicie, że głowa może nas boleć nie dlatego, że ciśnienie spadło, albo nam skoczyło, nie od za dużej ilości wypitej kawy, ale że może być spowodowane też przez stres, głód, odwodnienie, brak snu, czy długie przebywanie w jednej, niewygodnej pozycji. Porady i ćwiczenia praktyczne dostępne na YouTube Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

12.05.2021 – Gościem Michała Śmigielskiego jest dr Grzegorz Sobieraj, ortopeda i dyrektor medyczny Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Tematyka rozmowy to zmiany zwyrodnieniowe stawów i różne metody terapeutyczne – od prewencji, zapobiegania tym zmianom, poprzez leczenie farmakologiczne. Za tydzień dalsza część rozmowy o metodach operacyjnych leczenia zwyrodnień stawowych.

Cz. 1 rozmowy

 

Cz. 2 rozmowy

 

Cz. 3 rozmowy

 

Cz. 4 rozmowy