Wraca Święto Dobrej Książki. XXIX Targi Wydawców Katolickich – Warszawa, 11-14 kwietnia 2024

Już po raz 29. czytelnicy, autorzy i wydawcy wspólnie przeżywać będą Święto Dobrej Książki. W dn. 11 – 14 kwietnia 2024 r., w 2-gim tygodniu po Świętach Wielkanocnych odbędą się XXIX Targach Wydawców Katolickich.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a jego Partnerem – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.

Po raz kolejny w gościnnych progach Arkad Kubickiego swoją ofertę zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie z całego kraju. Wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego. Jak zawsze wiele interesujących propozycji znajda dla siebie również miłośnicy filmu religijnego.

– Bieżąca edycja Targów Wydawców Katolickich przypada na moment szczególny. Codziennie każdy z nas zdaje swoisty egzamin z wiary i oddania nauczaniu Kościoła. Książka może pełnić rolę wiernego towarzysza tych trudnych zmagań z otaczającą nas rzeczywistością. Dobre Słowo, które od blisko 30 lat pomagają upowszechniać nasze Targi może stanowić drogowskaz uczciwego postępowania, opartego na kanonie zachowań wywodzącym się z tradycji chrześcijańskiej. Dlatego z radością zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzenia nas podczas warszawskiej imprezy – mówi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Tradycyjnie każda edycja Targów aktywnie włącza się w realizację aktualnego hasła Roku Duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” oraz w Rok Modlitwy przygotowujący do Jubileuszowego Roku Świętego 2025 jako czasu łaski dla Kościoła i wiernych. Targowe wydarzenie włączy się również w Rok Rodziny Ulmów oraz Rok Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego i niezłomnego biskupa okresu komunizmu, a także w Rok Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w 40. rocznicę jego porwania i męczeńskiej śmierci.
Nieodzownym elementem targowych wydarzeń będzie także finał Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego wyróżnienia dla polskich publikacji religijnych za rok 2024 zaplanowano podczas gali, która odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (Warszawa, ul. Długa 13/15).

Kwietniowe wydarzenie będzie jedocześnie ostatnim akcentem przygotowującym środowisko ludzi książki o tematyce religijnej do szczególnego wydarzenia jakim będzie przyszłoroczna edycja TWK związana z jubileuszem 30-lecia ich istnienia. – Przed nami szczególnie wymagający czas w dotychczasowej historii Stowarzyszenia. Liczę, że tegoroczna odsłona Święta Dobrej Książki pomoże nam jak najlepiej przygotować się do tego wyzwania – podsumowuje prezes SWK.

Kontakt:
swk@swk.pl