„Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – konkurs rozstrzygnięty

Zafascynowani przyrodą i fotografią

Blisko 100 prac wpłynęło w naszym konkursie fotograficznym „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Dziś (26 października) marszałek województwa łódzkiego nagrodził laureatów. – Chcieliśmy pokazać mieszkańcom Łódzkiego to, co najpiękniejsze w naszym województwie, a dzięki Wam udało się to – mówił Grzegorz Schreiber.

Zadaniem uczestników konkursu fotograficznego „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” było wykonanie zdjęć prezentujących miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych w województwie łódzkim. Zgłoszono nam aż 91 prac konkursowych.

Nagrody zwycięzcom wręczył dziś – w przepięknych plenerach Pałacu Herbsta w Łodzi – marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. – Niezmiernie cieszę się z tego, że taki marny fotograf amator jak ja może stanąć wśród osób obdarzonych tak fantastyczną pasją – mówił. – Chcieliśmy pokazać, oczyma ludzi, dla których fotografia jest pasją i którzy kochają przyrodę, to, co najpiękniejsze w naszym województwie. Chcieliśmy to piękno pokazać wszystkim mieszkańcom Łódzkiego i wzbudzić tym samym pozytywne emocje.

Pierwsze miejsce w konkursie (i nagrodę 5 tys. zł) wywalczyła Aneta Kafarska zdjęciem „Zielono mi” wykonanym w Parku Miejskim w Łęczycy.

Drugie miejsce (4 tys. zł) przypadło Patrycji Nawrockiej za zdjęcie „Ogród – Polska w rozkwicie” wykonane w Jasionce w gminie Zgierz.

Na podium znalazła się też Anna Białek ze zdjęciem „Zachód słońca nad Wartą” wykonanym w Załęczańskim Parku Krajobrazowym (nagroda 3 tys. zł).

Wyróżnienia (i nagrody po 1 tys. zł) zdobyli: Ewelina Jędruszek, Mateusz Rogut, Katarzyna Wawrzyńczak, Sylwia Ryszka i Izabela Widelska.

Konkurs ogłosiliśmy w ramach nowego projektu samorządu województwa łódzkiego „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”, którego celem jest większa świadomość o zbawiennym wpływie terenów zielonych na nasze życie. W ramach projektu wzbogacamy więc – z udziałem mieszkańców – przestrzeń publiczną o kolejne tereny zielone i zachęcamy do sięgania po środki, które to umożliwiają. Poza szkoleniami, warsztatami, wycieczkami przyrodniczymi, organizujemy też konkursy.

(fot. Tomasz Grala)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego