Włoski egzorcysta o. Cipriano de Meo odwiedzi w czerwcu po raz pierwszy Polskę, w tym NIEPOKALANÓW

Włoski egzorcysta o. Cipriano de Meo odwiedzi w czerwcu po raz pierwszy Polskę, w tym NIEPOKALANÓW!

O. Cipriano de Meo spotka się z wiernymi w Warszawie 1 czerwca o godz. 18.00 w parafii Św. Katarzyny w Warszawie oraz 2 czerwca w Niepokalanowie podczas comiesięcznego spotkania „Oddaj się Maryi” o godz. 11.00.

Ojciec Cipriano urodził się w Serracapriola w 1924 r., jest kapucynem i niemal od 60 lat jednym z największych włoskich egzorcystów, z bardzo długim stażem posługi i opinią autorytetu. Jego nauczycielem a zarazem serdecznym przyjacielem był sam ojciec Pio. Obecnie ojciec pełni posługę w klasztorze w San Severo, niedaleko Foggi. Jest wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego kapucyna o. Matteo z Agnone, żyjącego w latach 1563-1616.

O. Cipriano publikuje książki teologiczne. Zebrał w dwóch dużych tomach rozmowy z diabłem, jakie miały miejsce podczas egzorcyzmów nagrywanych od 1986 do 2003 roku. Jego główna metoda egzorcyzmowania polega na przywoływaniu do opętanego duchowej obecności Sługi Bożego Matteo z Agnone, poprzez prosty fakt postawienia omadlanej osoby w bezpośredniej bliskości ściany, w której obecnie znajdują się szczątki zmarłego. Kontakt z grobem Ojca Matteo z Agnone, to dla opętanych coś szczególnego i szatan zmuszony jest szybko ujawnić swoją obecność i prędko odejść.

Na spotkaniach z wiernymi można będzie usłyszeć wiele poruszających historii min. o okularach św. Maksymiliana M. Kolbego, które zmaterializowały się podczas jednego z egzorcyzmów.

PLAN SPOTKANIA W NIEPOKALANOWIE:

  • 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, skutecznego wstawiennictwa Matki Bożej
  • 11.00 w Bazylice Msza św. z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej i przyjęciem do MI
  • następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca, 15-minutowe rozważania nad tajemnicami różańcowymi, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem)
  • 5 – 10 min. modlitwy o. Cipriano nad wszystkimi
  • ok. 13.00 możliwość ciepłego posiłku (grochówka koło kwadratu, tj. za bazyliką)
  • 13.45 konferencja o. Cipriano (na zewnątrz – za bazyliką, przed ołtarzem polowym)
  • Zakończenie około 15.00