Włocławek: Koncert „Święty Jan Paweł II Papież Wolności”

Koncert „Święty Jan Paweł II Papież Wolności”

23 września 2023 roku o godzinie 18.30 w Teatrze Impresyjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku odbędzie się Koncert pt. „Święty Jan Paweł II- Papież Wolności”. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Teatru Impresyjnego.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Wojewody Kujawsko- Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek.

Organizatorem koncertu jest Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon. Celem organizacji koncertu jest podkreślenie niebagatelnej roli jaką w procesie pokojowego oswobodzenia Polski odegrał Święty Jan Paweł II, który w okresie swojego pontyfikatu kładł duży nacisk na wartości takie jak: wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

Jak zapowiadają organizatorzy: „Poprzez organizację tego koncertu chcemy promować wartości bliskie Ojcu Świętemu oraz chcemy podtrzymywać tradycje śpiewania pieśni, które w czasie pielgrzymek Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny były śpiewane przez Polaków i Papieża”.

Podczas koncertu wystąpią artyści Zespołu Syjon oraz Henryk Czich, współzałożyciel i wokalista zespołu UNIVERSE.

Koncert pt. „Święty Jan Paweł II- Papież Wolności”, który odbędzie się w Teatrze Impresyjnym im Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku to jeden z cyklu dziewięciu koncertów poświęconych Ojcu Świętemu, które nasze Stowarzyszenie zorganizuje na przełomie września i października 2023 roku. Dostęp do tego wydarzenia min. dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Teatru Impresyjnego.

Serdecznie zapraszamy!