WIELKOPOSTNA AKCJA CHARYTATYWNA Fundacji Radia Niepokalanów: Ośrodek Dziennego Pobytu dla Chorych na Alzheimera

Wielki Post to szczególny czas wyciszenia, skupienia, nawrócenia, odnajdywania drogi do Boga. Kościół od lat wskazuje 3 środki, które pomagają otwierać nam serce: MODLITWA, POST i JAŁMUŻNA. te 3 wielkopostne praktyki mają wielką moc – 2 pierwsze oczyszczają serce i zbliżają nas do Boga, a trzecia – JAŁMUŻNA – jest ich owocem, otwarciem naszego serca na drugiego człowieka. Mają one wielką moc przemiany serca. Dlatego serdecznie zachęcamy do ich podejmowania.

Fundacja Radia Niepokalanów wychodzi z propozycją realizacji wielkopostnej jałmużny poprzez wsparcie dobrych dzieł miłosierdzia. Nasza propozycja to WIELKOPOSTNA AKCJA CHARYTATYWNA Fundacji Radia Niepokalanów. Co roku w Wielkim Poście pragniemy wesprzeć – finansowo i rzeczowo jedną wybraną instytucję – organizację, fundację, stowarzyszenie – które zajmuje się pomaganiem innym. W tym roku nasz wybór padł na FUNDACJĘ POMOCY OSOBOM Z CHOROBĄ ALZHEIMERA i prowadzony przez nich w Kuznocinie koło Sochaczewa OŚRODEK DZIENNEGO POBYTU DLA OSÓB Z CHOROBĄ ALZHEIMERA.

Wraz ze Stowarzyszeniem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ z Łowicza zapraszamy do udziału w Zbiórce dla Ośrodka Dziennego Pobytu „Zyzio„, miejsca które stwarza osobom chorym na Alzheimera możliwość rozwoju, rehabilitacji, spotkań z innymi ludźmi. To dobry dom prowadzony przez niezwykle ciepłe, zaangażowane i profesjonalne osoby z Fundacji dla Osób z Chorobą Alzheimera. Zbiórka ma charakter publiczny i została zarejestrowana pod numerem 2023/906/OR.To dla Państwa gwarancja, że odbywa się ona z poszanowaniem wszelkich przepisów i zostanie zgodnie z nimi rozliczona. Zapraszamy do jej wsparcia na 2 sposoby:

ZBIÓRKA DARÓW

Zbieramy wszelkie rzeczy codziennego użytku, które potrzebne są każdego dnia w Ośrodku Dziennego Pobytu, takie jak żywność, środki czystości, środki chemiczne, środki higieniczne (więcej na plakacie poniżej). Dary rzeczowe można przekazywać do:
1. Siedziby Łowickiego Stowarzyszenia RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – Łowicz, ul. Stary Rynek 17/12, po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel: 880622422
2. Siedziby Fundacji Radia Niepokalanów – Teresin, ul. o. Maksymiliana Kolbego 5, wjazd od ul. Spacerowej, po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel: 48 22 47 30 561

Istnieje możliwość odbioru produktów przez naszych wolontariuszy, w tym celu prosimy o kontakt pod nr tel: 880622422.

ZBIÓRKA FINANSOWA

Na ten moment możliwość wsparcia finansowego zbiórki istnieje tylko w jednym miejscu: Restauracja Jagódka w Łowiczu, ul Bratkowice 32. Tam znajduje się zapieczętowana puszka, do której można wrzucić datek.

Wszystkie zebrane produkty zostaną przekazane ośrodkowi ZYZIO, natomiast za środki finansowe zostanie zrealizowany zakup sprzętu rehabilitacyjnego, lub wykupiona zostanie usługa rehabilitacji dla podopiecznych (wszystko w zależności od zebranych środków finansowych).

Radio Niepokalanów objęło akcję patronatem medialnym i zachęca całym sercem do jej wsparcia.