Wielki Post z Radiem Niepokalanów

Radio Niepokalanów słynie z „klimatu” dostosowanego do roku liturgicznego. Ci, którzy pragną świadomie i głęboko przeżyć Wielki Post, nie zawiodą się, włączając Radio Niepokalanów. Znajdziecie „tu”: modlitwy, wielkopostne audycje i myśli, rekolekcje oraz nabożeństwa, a także dużo refleksyjnej muzyki.

Oto nasze propozycje na Wielki Post 2023

1. Nabożeństwa wielkopostne na antenie Radia Niepokalanów:
Droga Krzyżowa – piątki, 17.30
Gorzkie Żale – niedziele, 17.00, transmisja z bazyliki w Niepokalanowie

2. Nowe audycje:

SŁÓWKO O MARYI – św. Maksymilian Kolbe zachęcał, by codziennie choć przez kilka minut pomysleć o Matce Bożej, dlatego wraz z początkiem Wielkiego Postu zapraszamy na krótkie, codzienne rozważania poświęcone Niepokalanej, które przygotował o. Mirosław Adaszkiewicz, franciszkanin z Niepokalanowa, mariolog. Codziennie po modlitwie Anioł Pański.

RADIOWY RADAR – krótkie myśli świętych, tych dobrze znanych i tych do odkrycia, małe poruszenia serca, inspirujące myśli, codzienna dawka Bożej energii. Nastaw ucho na dobre słowo. Zaprasza Sławomir Ćwikliński.

PRAKTYCZNY PORADNIK MODLITWY – modlitwa jest oddechem duszy; tak, jak ciało umiera bez powietrza, tak bez modlitwy tracimy duszę. Modlitwa jest mostem, który łączy nas z Bogiem. Jeżeli chcesz być bliżej Tego, który Ciebie ukochał Miłością przedwieczną, posłuchaj. Zaprasza Sławomir Ćwikliński.

3. Nowa Lektura RN – w Wielkim Poście zachęcamy do większego skupienia, wyciszenia i… pogłebiania nabożeństwa do Niepokalanej. Pomoże nam w tym nowa lektura Radia Niepokalanów: „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montforta. Codziennie od 22 lutego – o godz. 10.45, 16.45 i 22.45.

4. Komentarz do Ewangelii – na okres Wielkiego Postu komentarze do Ewangelii dnia przygotował o. Marek Kiedrowicz, franciszkanin z Gdańska, wicedyrektror Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego, uczestnik motocyklowych rajdów katyńskich.

5. Modlitwa o pokój – modlitwa jest potężną siłą, która może powstrzymać nawet wojny. W okresie Wielkiego Postu w sposób szczególny zachęcamy do wspólnego błagania o pokój. Codziennie po modlitwie Anioł Pański.

6. Rekolekcje – by lepiej przygotować się na święta Wielkiej Nocy zapraszamy na Radiowe Rekolekcje Wielkopostne. Przygotowujemy propozycję dla dorosłych i dla dzieci. Więcej informacji wkrótce…

7. Szczególnym dniem w tegorocznym Wielkim Poście będzie dla nas pierwszy piątek Wielkiego Postu, czyli 24 lutego – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich, obchodzony w tym roku pod hasłem „Szukam, o Panie, Twojego oblicza”. Tego dnia na antenie Radia Niepokalanów obejmiemy modlitwą wszystkich pokrzywdzonych w ten sposób. Z tej okazji przygotowaliśmy przejmujące rozważania Drogi Krzyżowej (17.30) i Różańca (19.30), napisane przez osoby pokrzywdzone. Usłyszymy także specjalną audycję, omawiającą szeroko aspekty tego problemu.

Zapraszamy!

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html