WIELKI CZWARTEK: 14 kwietnia 2022 – co dziś na antenie?

Z racji Wielkiego Czwartku, nie będzie dziś celebrowana w Bazylice Watykańskiej Msza św. o 7.10 przy grobie św. Jana Pawla II – a więc dzisiaj nie będzie transmisji.

Dzisiaj i jutro (a więc w Wielki Czwartek, Wielki Piątek) – z racji transmisji, związanych z Triduum Paschalnym na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy po transmitowanej wieczornej liturgii. W Wielką Sobotę – różaniec o 19.30 (tuż przed transmisją Wigilii Paschalnej)

Z racji przeżywanego Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Apelu Jasnogórskiego. W zamian zapraszamy do wysłuchania rozważania Maryjnego dostosowanego do tajemnicy dnia. Rozważania przygotował o. Paweł Subik, paulin.


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 14 kwietnia) na antenie Radia Niepokalanów.

RAMÓWKA NA CAŁY TYDZIEŃ: TUTAJ

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski. Komentuje ks. Marcin Moks

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.20 –  WYJDŹ NA PUSTYNIĘ (refleksja). W Wielkim Poście wędrowaliśmy przez pustynie naszych serc, by przygotować się na najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan – Zmartwychwstanie Pańskie. Przed nami trzy ostatnie dni przygotowania – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jak towarzyszyć Jezusowi w tym czasie? Jak nie opuszczać pustyni serca podczas najgorętszych przygotowań świątecznych i dojść do oazy – źródła życia w Niedzielę Zmartwychwstania? Wyjdź na pustynię swego serca. Przewodniczkami na tej drodze będą Mniszki Bose Zakonu Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel z klasztoru na warszawskiej Woli. Czyta Weronika Ostrowska (pow. dziś po 17.30).

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 – Jest nadzieja. Jeśli borykasz się z problemem uzależnienia, żyjesz z osobą uzależnioną lub po prostu interesuje Cię tą tematyka, zapraszamy do bycia z nami. Specjaliści psychoterapii uzależnień (Dagmara Diug i Piotr Kochanowicz SJ) odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i wątpliwości, opowiedzą o doświadczeniach swojej pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Usłyszysz również historie osób będących w trakcie terapii i tych, którzy walczą o trzeźwe życie. Dom Magnificat wspólnota osób uzależnionych http://www.fundacjamagnificat.pl/ (pow. piątek, 21.30)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

po 11.00 – RADIOWE PIELGRZYMOWANIE. Po miejscach związanych z wydarzeniami Wielkiego Tygodnia oprowadza nas archeolog biblijny i biblista – ks. prof. Piotr Łabuda Tematy omawiane dzisiaj to: Ostatnia Wieczerza, Modlitwa przed pojmaniem, W pałacu Kajfasza

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski. Komentuje ks. Marcin Moks

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja

PROJEKT PRO – LIFE. Projekt Life to seria krótkich audycji edukacyjnych poruszających różne zagadnienia dotyczące życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy odcinek ma formę newsową, gdyż omawia jedno z aktualnych wydarzeń związanych z tematyką pro-life. Poprzez krótkie audycje, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

16.35 – Jezus pyta – audycja wielkopostna

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15).

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

WYJDŹ NA PUSTYNIĘ (refleksja). W Wielkim Poście wędrowaliśmy przez pustynie naszych serc, by przygotować się na najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan – Zmartwychwstanie Pańskie. Przed nami trzy ostatnie dni przygotowania – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jak towarzyszyć Jezusowi w tym czasie? Jak nie opuszczać pustyni serca podczas najgorętszych przygotowań świątecznych i dojść do oazy – źródła życia w Niedzielę Zmartwychwstania? Wyjdź na pustynię swego serca. Przewodniczkami na tej drodze będą Mniszki Bose Zakonu Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel z klasztoru na warszawskiej Woli. Czyta Weronika Ostrowska.

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Transmisja z Niepokalanowa. Liturgii przewodniczy o. Mariusz Słowik – gwardian

Radiowa modlitwa różańcowa (po transmisji)

20.30 – ESEJE O ULUBIONYCH KSIĄŻKACH. Audycja ks. Piotra Kaczmarka. Dziś esej nr 13 – Słowo o umieraniu.

21.00 – UWAGA! Dzisiaj (jutro i w sobotę także) z racji Triduum Paschalnego nie będzie będzie Apelu Jasnogórskiego. W zamian zapraszamy do wysłuchania rozważania maryjnego dostosowanego do tajemnicy dnia. Rozważania przygotował o. Paweł Subik, paulin.

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm