Widziałem człowieka niezwykłego…

Widziałem człowieka niezwykłego –  pod takim tytułem ukazała się książka o. Roberta Marii Stachowiaka OFMConv, przybliżająca św. ojca Maksymiliana. Książka ważna i obowiązkowa w każdej bibliotece osoby, pragnącej dokładnie poznać założycia Niepokalanowa. Zawiera bowiem świadectwa tych, którzy żyli z ojcem Maksymilianem tuż przed jego śmiercią, świadectwa współwiężniów niemieckiego obozu Auschwitz – Birkenau.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie z okazji 80. rocznicy  smierci ojca Maksymiliana. 

***

W niepokalanowskim archiwum istnieją maszynopisy tekstów, które powinny być ważne dla naśladowców Świętego. Niektóre ich fragmenty można spotkać na stronach internetowych. Mowa o świadectwach więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wydaje się, że dobrą okazją do ich wydania w formie książkowej może być 80. rocznica męczeńskiej śmierci założyciela Niepokalanowa. Oby dzięki tej pozycji i bardzo ciekawych świadectw więźniów Auschwitz jeszcze bardziej znany był przykład św. Maksymiliana.

W książce skorzystano z zeznań z procesu beatyfikacyjnego, zeznań zebranych przez braci z Niepokalanowa oraz zeznań z pierwszych artykułów w Rycerzu Niepokalanej.

 

tytuł: Widziałem człowieka niezwykłego
redakcja: o. Robert Maria Stachowiak OFMConv
Wydawnictwo OO. Franciszkanów w Niepokalanowie
stron: 224
oprawa: miękka
format: 14,3×20 cm