Wędrówki z Radiem Niepokalanów – nowa muzyczna audycja na antenie Radia Niepokalanów!

Wędrówki z Radiem Niepokalanów to muzyczna audycja dla ,,chętnego ucha”, okraszona rozmową, do której zapraszani są ciekawi goście ze świata muzyki, kultury, sztuki i nie tylko. Zapraszają Marcin Dębowski (pierwszy z prawej) i Rafał Węglewski (w środku). 

SŁUCHAJ: soboty, 21.30
POWTÓRKI: poniedziałki, 18.10

Gościem ich pierwszej audycji, na emisję której zapraszamy w sobotę, 7 lipca o 21.30 – będzie Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy.  

Janusz Szrom – na polskiej scenie jazzowej obecny jest od roku 1994. W roku 2008 Janusz Szrom został wybrany przez Michela Legranda do zaśpiewania utworu „What are you doing the rest of your life” podczas Jubileuszowego 50-tego festiwalu Jazz Jamboree. Na początku 2009 r. zajął II miejsce w plebiscycie „Jazz Top 2008” czasopisma Jazz Forum w kategorii „Wokalista Roku”, a w kolejnej edycji plebiscytu („Jazz Top 2009”) zajął I miejsce. Oprócz wokalistyki, zajmuje się również komponowaniem, aranżowaniem oraz nauczaniem. Od wielu lat wykłada na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i Chodzieży. Jest również nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych „Jak oni śpiewają” oraz „Fabryka Gwiazd”. Janusz Szrom jest również autorem projektu muzycznego „Straszni Panowie Trzej”, pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Fot. Tadeusz Łopaciński/Radio Niepokalanów