Warszawa|Kościół MB Królowej Polski: Koncert wielkopostny „Pustynia” – 9 kwietnia, 16.00

Koncert wielkopostny „Pustynia” opowiada poprzez muzykę i słowo podróż człowieka przez Wielki Post. Tytułowa pustynia jest miejscem ciszy, w którym mam czas, żeby spotkać się ze sobą i żeby spotkać się z Bogiem.

Podczas koncertu usłyszymy z jednej strony piękne polskie, tradycyjne pieśni wielkopostne we współczesnych aranżacjach, a z drugiej autorską muzykę, napisaną dziś, mówiącą współczesnym językiem o tym, jak dzisiejszy człowiek przeżywa swoją wiarę, swoje codzienne nawracanie się.

Autorem zarówno aranżacji jak i współczesnych kompozycji jest warszawski muzyk Paweł Klin.

Muzycy:
Joanna Klin – sopran solo
Paweł Klin – gitara, bandżo, kompozycje
Anna Rodak – wiolonczela
Miłosz Wojcieszak – klarnet
Wojciech Kruk – pianino, śpiew
Iga Kozacka – śpiew
Justyna Jędrusik – śpiew
Artur Bocheński – aktor

SOBOTA 09.04.2022 godz. 16.00 Kościół Matki Bożej Królowej Polski, ul. Gdańska 6a. Warszawa Marymont

Joanna i Paweł Klin to małżeństwo muzyków, którzy tworzą autorską muzykę chrześcijańską. Pochodzą z dwóch światów artystycznych: Joanna – śpiewaczka operowa, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a także Hochschule für Musik Franz Liszt, w Weimarze (Niemcy), laureatka licznych konkursów wokalnych, która występowała m.in.: w Opera de Lyon, Staatstheater w Kassel czy Teatrze Wielkim w
Warszawie; Paweł – kompozytor, gitarzysta jazzowy i bandżysta, absolwent Prince Claus Conservatoire w Groningen (Holandia).

Poznali się w zespole podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, Joanna wtedy mieszkała w Weimarze, a Paweł od roku pracował jako muzyk w Nowym Jorku.

W 2018 roku zamieszkali w Warszawie. Muzyka, którą tworzą, łączy w sobie światy, z których pochodzą. Usłyszymy w niej jazzowe harmonie,
folkowe zacięcie a przede wszystkim piękny głos Joanny, który w tym zestawieniu dopełnia całości. Teksty są oparte o Pismo Święte i osobiste doświadczenia wiary.

Powiedział Pan (3:28)
sł./muz. – Paweł Klin
Joanna – śpiew; Paweł – gitara; Kamil Siciak – instrumenty perkusyjne. Czerwiec 2020. Inspiracją, która towarzyszyła jego powstaniu, jest rozmowa Jezusa ze św. Piotrem, po zmartwychwstaniu. W tym dialogu Jezus trzy razy pyta czy Piotr Go kocha. W tym utworze to Bóg trzykrotnie mówi do mnie „Kocham Cię”. Za pierwszym razem nie odpowiadam, za drugim chwalę Boga za jego miłość a dopiero za trzecim, wtedy, kiedy sam doświadczyłem bycia kochanym, odpowiadam Bogu tym samym.

Bądź Wola Twoja (3:05)
sł./muz. – Paweł Klin
Joanna – śpiew; Paweł – gitara Aleksandra Bester – skrzypce; Sara Malinowska – skrzypce; Roman Żuchowicz – altówka; Can Kehri – wiolonczela. Grudzień 2021. Jeżeli w swoim życiu doświadczyłem wielokrotnie pomocy od Boga, to przychodzi taki moment, w którym niezależnie od okoliczności zewnętrznych jestem w stanie powiedzieć: bądź wola Twoja.

Panie Prowadź Mnie (4:08)
sł./muz. – Paweł Klin
Joanna – śpiew; Paweł – gitara; Katarzyna Olejnik – wiolonczela. Marzec 2022. Utwór jest modlitwą o dobre przeżycie Wielkiego Postu.