Warszawa: W niedzielę (18.09) Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzedzi go koncert Arki Noego

W niedzielę 18 września o godz. 11:00 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Zanim jednak uczestnicy wyruszą w radosnym pochodzie, będą mogli uczestniczyć w koncercie Arki Noego.

Tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny będzie przebiegał pod hasłem „I ślubuję Ci”. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa i dania publicznego świadectwa i przypomnienia wagi instytucji małżeństwa w życiu społecznym. Zwracają uwagę, że sakramentalne małżeństwo jest nierozerwalne i jest zawsze związkiem kobiety i mężczyzny. Centrum Życia i Rodziny – będące organizatorem wydarzenia – zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy podczas koncertu Arki Noego, która zagra tuż przed startem Marszu.

– Robert „Litza” Friedrich wraz z Arką Noego zagrają i zaśpiewają swoje najpopularniejsze i największe hity. Tym samym młodzi rodzice będą mogli wrócić wspomnieniami do własnego dzieciństwa – wszak Arka Noego koncertuje już od 20 lat – a najmłodsi będą mogli wspaniale bawić się przy rodzinnych i skocznych utworach. Koncert będzie wspaniałą rozgrzewką przed wspólnym maszerowaniem – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy wskazują na znaczenie tegorocznego hasła Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, które brzmi: „I ślubuję Ci”. Wskazują, że w obliczu wielu ataków na rodzinę i instytucję małżeństwa, koniecznym jest przypomnienie roli małżonków i znaczenia małżeństwa dla całego społeczeństwa. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że małżeństwo to związek nierozerwalny i zawierany zawsze pomiędzy kobietą i mężczyzną. Hasło Marszu ma również zwracać uwagę na tragiczne statystyki rozwodów w Polsce. Statystycznie rozpada się dziś bowiem co trzecie małżeństwo.

Marsze dla Życia i Rodziny to także wydarzenie, podczas którego afirmuje się prawo do życia dla każdego oraz promuje rodzinę i prawo do wychowania dzieci w zgodzie z własnym sumieniem. Jak podają organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny – w różnych terminach w 2022 roku w całej Polsce odbędzie się ok. 80 Marszów. Jednak główne wydarzenie – Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny – odbędzie się w niedzielę 18 września w Warszawie.

Organizatorzy zachęcają, aby wspólnie spotkać się punktualnie o 11:00 na Placu Zamkowym. Uczestnicy Marszu przejdą wspólnie Krakowskim Przedmieściem, aż do kościoła pw. Świętego Krzyża. Tam o 13:00 zaplanowano Mszę świętą, podczas której homilię wygłosi ks. Dominik Chmielewski, założyciel wspólnoty Wojownicy Maryi.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny odbywa się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegóły wydarzenia na stronie: www.marsz.org.