Warszawa: Procesja Różańcowa za Życiem, 10 grudnia

„Życie najbardziej niewinnych dzieci jest zagrożone”. W niedzielę w Warszawie Procesja Różańcowa za Życiem

Już w najbliższą niedzielę 10 grudnia, ulicami Warszawy i innych miast Polski przejdą procesje różańcowe w obronie życia. Organizatorzy podkreślają, że w związku z zapowiedziami polityków o legalizacji aborcji, konieczne jest wykonanie publicznego aktu modlitewnego w obronie prawa do życia jako fundamentalnej wartości.

„Życie tych najbardziej niewinnych istot jest zagrożone – z jednej strony możliwością liberalizacji prawa aborcyjnego, a z drugiej wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w czasie której dochodzi do bezprecedensowego łamania godności i podmiotowości człowieka. Wkrótce rzeczywistością Polaków może stać się masowe zabijanie dzieci poczętych, ale także ich eugeniczna selekcja i przedmiotowe traktowanie ludzi na wczesnym etapie rozwoju, co ma miejsce w czasie procedury in vitro” – wskazuje Centrum Życia i Rodziny.

Jak podają organizatorzy wydarzenia, niepewne czasy i zagrożenie próby obalenia fundamentalnego i niezbywalnego prawa, jakim jest prawo do życia, motywuje do modlitwy i dania publicznego wyrazu sprzeciwu wobec takich działań liberalnych polityków.

Główna Procesja Różańcowa za Życiem została zaplanowana na 10 grudnia na 13:00. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Mszy świętej w Kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Następnie Procesja wyruszy Krakowskim Przedmieściem aż do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia (kościół Paulinów). W trakcie Procesji uczestnicy będą modlić się na różańcu w intencji obrony życia w Polsce.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie internetowej www.rozanieczazyciem.pl. Organizatorzy zachęcają również do organizowania lokalnych procesji różańcowych w innych miastach w Polsce. Podkreślają, że niezwykle ważny jest aspekt publicznej modlitwy w intencji obrony życia.

Inicjatorzy wydarzenia wskazują, że modlitwa ma również charakter ekspiacji za grzechy. Przypominają także słowa św. Jana Pawła II, który mówi: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji”.

Procesja Różańcowa za Życiem odbędzie się 10 grudnia w Warszawie. Rozpoczęcie o 13:00 w kościele pw. Krzyża Świętego w Warszawie. Po Mszy świętej uczestnicy wyruszą w procesji ulicami Starego Miasta.

Szczegóły dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/events/723176776041840/ oraz na stronie: www.rozanieczazyciem.pl