Warszawa, parafia św. Michała Archanioła: Jedensta Noc Świadectw

Eucharystia, adoracja, świadectwa, uwielbienie czyli XI Noc Świadectw w mokotowskiej parafii św. Michała Archanioła, w tym roku odbędzie się 25 września – tradycyjnie w ostatnią sobotę przed świętem parafialnym. Od ponad dekady, to wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne gromadzi setki uczestników. Są wśród nich stali bywalcy, ale też wciąż pojawiają się nowi by słuchać Dobrej Nowiny w nowoczesnej i dynamicznej formule ewangelizacyjnej. Zaczynamy o godz. 19.30, ale otwarte tego wieczoru na oścież drzwi świątyni pozwalają dołączyć w każdej chwili.

W tym roku usłyszymy około 10 świadectw składanych przez ludzi różnych stanów, w rożnym wieku, znajdujących się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jak co roku w nawie bocznej będą dyżurować księża gotowi wysłuchać spowiedzi. W równoległej nawie ustawią się zespoły posługujące modlitwą wstawienniczą. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przez cały czas będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Noc Świadectw to także czas uwielbienia, a to nie mogłoby odbyć się bez muzyki i pieśni – zaprosiliśmy tym razem Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, zespół doskonale znany wszystkim, których wiara karmi się Słowem Bożym śpiewanym. Grupa swoimi charyzmatami posługuje już od 28 lat.

Od roku wydarzenie transmitowane jest w mediach społecznościowych.

Organizatorzy zapewniają, że spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami obowiązujących w tym czasie wskazań i zarządzeń sanitarnych.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.