Warszawa: Nowe sanktuarium św. Józefa

Od 19 marca na terenie Archidiecezji Warszawskiej znajduje się nowe sanktuarium. Kard. Kazimierz Nycz ustanowił nim kościół św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

W dekrecie ustanawiającym sanktuarium kard. Nycz pobłogosławił wszystkich “wiernych oddających cześć Świętemu Józefowi, wypraszających za jego wstawiennictwem łaski i pragnących w swym życiu naśladować przykład Świętego”.

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole to jedna z najbardziej znanych warszawskich świątyń, którym patronuje św. Józef. W prezbiterium znajduje się fresk przedstawiający św. Józefa z Dzieciątkiem, autorstwa prof. Józefa Sławińskiego. Z kolei w kaplicy adoracji ma swoje miejsce na stałe obraz św. Józefa namalowany przez Michaela Willmanna, który obecnie został wypożyczony na wystawę dzieł tego XVIII-wiecznego artysty, zwanego “śląskim Rembrandtem”.

Od 1987 roku świątynia jest otwarta przez całą dobę. – Rys charakterystyczny powstającego sanktuarium to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii trwa nieprzerwanie do 35 lat – mówi ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii na Kole i kustosz nowego sanktuarium.

W kościele w każdą środę odmawiana jest litania do św. Józefa, a we wtorki odprawiana Msza św. z nowenną do św. Józefa. Każdego 19 dnia miesiąca organizowane jest nabożeństwo do św. Józefa dla mężczyzn.

Świątynia na Kole jest jednym z trzech kościołów jubileuszowych Roku św. Józefa, które zostały ustanowione na terenie Archidiecezji Warszawskiej. >>>ZOBACZ<<<

Fot., tekst za: https://archwwa.pl/