Wanda Półtawska. O więcej niż życie. Biografia w zarysie

Kilka dni temu, w nocy z 24 na 25 października zmarła dr Wanda Półtawska, serdeczna przyjaciółka św. Jana Pawła II. Wydarzenie to skłania, by poznać bliżej tę niezwykłą kobietę. Dlatego w DOBREJ BIBLIOTECZCE sięgamy po książkę „O więcej niż życie. Biografia w zarysie”. Ukazuje ona fascynującą historię współpracy niezwykłego lekarza z działaniem Bożej Opatrzności w służbie Polsce i Kościołowi. To świadectwo osoby kochającej ludzi, wiernie stającej w obronie życia i niestrudzenie zabiegającej o niebo dla tych, których Pan Bóg postawił na jej drodze.

Na kartach książki poznajemy burzliwe dzieje życia dr Wandy Półtawskiej, obejmujące takie wydarzenia, jak wyrok śmierci za działalność w Szarych Szeregach, cztery lata przeżyte w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück i przeprowadzona tam przez niemieckich lekarzy operacja pseudomedyczna, cudowne uzdrowienie z choroby nowotworowej za wstawiennictwem Ojca Pio, kilkudziesięcioletnia współpraca z księdzem Karolem Wojtyłą, biskupem, arcybiskupem, kardynałem i papieżem Janem Pawłem II, wszechstronna pomoc udzielona niezliczonym tysiącom ludzi, pomysł Deklaracji Wiary medyków i wiele innych. To wspaniała opowieść o łasce ponad stu lat aktywnego życia.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka DOBREJ BIBLIOTECZKI, w którym Paulina Wysocka opowiada o życiu Wandy Półtawskiej, książce „O więcej niż życie…” i czyta jej fragmenty.