W niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego archidiecezja warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska, na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek odbędzie się we wszystkich kościołach i rektoratach archidiecezji warszawskiej w niedzielę, 12 lutego. Prosimy o ofiarność, aby pomóc tym, którzy stracili wszystko.

Po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii tysiące osób potrzebuje bezpiecznego schronienia i żywności, dlatego w pomoc włączyła się Caritas Polska, przekazując na rzecz poszkodowanych pierwszą transzę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Z kwoty tej już zakupiono m.in. 1200 materaców, ale potrzeby są ogromne. Dlatego w najbliższą niedzielę, 12 lutego, w kościołach i rektorach archidiecezji warszawskiej po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

Jak jeszcze można pomóc poszkodowanym?

wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl
wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

W najbliższą niedzielę wierni w kościołach archidiecezji warszawskiej będą się również modlić się w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

„Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie” – zaapelował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Za: https://archwwa.pl/