VI Grodziski Marsz dla Życia i Rodziny: 16 czerwca

W niedzielę 16 czerwca 2019 zapraszamy na VI Marsz dla Życia i Rodziny do Grodziska Mazowieckiego. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.30 Mszą świętą w Kościele św. Anny. Marsz wyruszy ok. godz. 11.30 z Placu Króla Zygmunta Starego przy Kościele św. Anny. Finał w Parku Skarbków. W godz. 12.00-14.00 odbędzie się Piknik Rodzinny. W trakcie min.występy taneczno-muzyczne, rozgrywki szachowe, dmuchańce, konsultacje logopedyczne oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Tegoroczne hasło to: RODZINA ŹRÓDŁEM MIŁOŚCI

Zobacz wydarzenie na facebooku: VI Grodziski Marsz dla Życia i Rodziny


Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!