Uroczystości pogrzebowe ś.p. ojca Maksymiliana Adama Świerżewskiego

12 listopada, w tragicznych okolicznościach, zmarł o. Maksymilian Adam Świerżewski, franciszkanin, posługujący w przeszłości w Niepokalanowie. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie pobicie, do którego doszło 11 listopada. Tego dnia zakonnik, posługujący w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlach udał się na spacer do siedleckiego parku. Ok. 20.00, jeden z przechodniów zainteresował się leżącym człowiekiem. 35 – letni franciszkanin, z ciężkimi obrażeniami głowy, trafił do szpitala. Zmarł kilka godzin później, 12 listopada o 3.00 nad ranem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniach 18, 19 i 20 listopada.

Czwartek, 18 listopada

Dnia 18 listopada 2021 r. w godzinach 18:30-22:00 odbędzie się modlitewne czuwanie przy Zmarłym w Parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach, ul. Kazimierzowska 128.

Piątek, 19 listopada – TRANSMISJA RADIOWA

Msza Święta żałobna za ś.p. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego będzie sprawowana 19 listopada 2021 r. o godzinie 19:00 pod przewodnictwem Ordynariusza Siedleckiego Ks. Bpa Kazimierza Gurdy z udziałem Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej Ks. Bpa Grzegorza Suchodolskiego w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, ul. Bp. Ignacego Świrskiego 55.  Okolicznościową homilię wygłosi Prowincjał Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) O. Grzegorz Maria Bartosik. Po Mszy Świętej trumna z ciałem Zmarłego zostanie przewieziona do kościoła parafialnego w Szumowie (diecezja łomżyńska).

Msza św. żałobna z Katedry w Siedlcach 19 listopada (piątek) o godz. 19:00 będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów. Z tej racji wypominki i różaniec za zmarłych o godz. 18:10.

Sobota, 20 listopada – TRANSMISJA RADIOWA

Uroczystości pogrzebowe ś.p. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego odbędą się dnia 20 listopada 2021 r. w jego rodzinnej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie (18-305 SZUMOWO), ul. 1 Maja 60. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ordynariusza Łomżyńskiego Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędą się obrzędy ostatniego pożegnania i przejście na  miejscowy cmentarz parafialny, gdzie zostanie złożone ciało o. Maksymiliana.

Ś.p. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego polecajmy Miłosierdziu Bożemu, a jego najbliższą Rodzinę otaczajmy szczególnym darem modlitwy.