Uroczystości 7. rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Zbliża się kolejna, siódma już rocznica proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Główne obchody odbędą się  26 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w dwóch miastach:

Tradycyjnie w Krakowie – Łagiewnikach w Bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie sprawowana będzie Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka, delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, wraz z odnowieniem Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego, po której odbędzie się Orszak Jezusa Chrystusa Króla z Bazyliki Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium św. Jana Pawła II;

W Warszawie, gdzie będzie sprawowana Eucharystia o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. bpa Michała Janochy, w Archikatedrze Warszawskiej, wraz z odnowieniem Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego, a po niej planowany jest Orszak Jezusa Chrystusa Króla z Archikatedry, do Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

Tegoroczne obchody rocznicowe zarówno w Krakowie, Warszawie, jak i w innych miastach odbędą się pod hasłem: Polska królestwem Jezusa Chrystusa!

Przypominamy jednocześnie, że w Wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w sobotę, 25 listopada, w Niepokalanowie odbędzie się Sympozjum „Z Niepokalaną przed tronem Chrystusa Króla”. Więcej infromacji na ten temat TUTAJ

Plakaty, zaprszające na poszczególne wydarzenia (Warszwa, Kraków, Niepokalanów) – poniżej: