TVP Historia wyemituje film o błogosławionych franciszkanach i felieton o ojcu Maksymilianie – 9 sierpnia, 17.10 i 17.35

W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r., w 30. rocznicę śmierci męczeńskiej polskich misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, w ogólnodostępnym kanale TVP Historia o godz. 17.35 będzie można obejrzeć film dokumentalny o błogosławionych franciszkanach, zatytułowany „Życia nie można zmarnować”. Produkcja w reżyserii Krzysztofa Tadeja została przygotowana na beatyfikację zakonników.

„9 sierpnia 1991 roku w Pariacoto w Peru terroryści z maoistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali ojców franciszkanów konwentualnych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Reżyser Krzysztof Tadej szuka odpowiedzi na pytania, dlaczego duchowni zginęli i jakimi byli ludźmi. Rozmawia m.in. z matką jednego z nich, Franciszką Strzałkowską, a także Bertą Hernandez ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa i biskupem Luisem Bambarenem, który zaprosił polskich zakonników do pracy w Ameryce Południowej” – czytamy w zapowiedzi programu.

Wcześniej, bo o godz. 17.10, również na kanale TVP Historia w programie „Flesz historii” będzie można zobaczyć kilkuminutowy felieton red. Joanny Adamik i Katarzyny Katarzyńskiej o św. Maksymilianie Marii Kolbem, którego 80. rocznica śmierci męczeńskiej przypada 14 sierpnia 2021 r.

jms/franciszkanie.pl