Tum k/ Łęczycy: II Spotkanie TumJest, 01 maja

tum_jest_2017II Spotkanie TumJest w Tumie k/ Łęczycy odbędzie się 1 maja 2017 r. Hasłem są słowa: Wojciech – święty świadek Ewangelii. To spotkanie ma pogłębić, utrwalić wiedzę, wiarę i niezłomny patriotyzm Polaków. Jest ono kierowane do wszystkich, którzy chcą odkryć tożsamość swojej wiary i dziękować za nią w miejscu obecności św. Wojciecha. Odbędzie się II Zjazd Wojciechów. Mężczyźni i przybyli pielgrzymi do Tumu zawierzą swoje sprawy św. Wojciechowi. Patronatem swoim to wydarzenie objęli: J.E ks. Bp Andrzej F. Dziuba, J. E ks. Bp Wojciech Osial, Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg zajęć o charakterze historycznym z elementami działań artystycznych. Udział zapowiedzieli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To okazja by odkryć przeszłość z bliska. Przybędą motocykliści, oraz odbędzie się pokaz aut sportowych. Będą kramy regionalne z jadłem swojskim, będzie wspólne plenerowe gotowanie żuru połączone z degustacją.

Dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można dostać do reki. To rok nabożeństwa soli. Każdy z nas ma być autentycznym świadkiem zbawienia – solą dla ziemi. Każdy ma iść i głosić Chrystusa. Sól -symbol świeżości i niezepsucia, symbol młodości i wiary, która się nie psuje w Tumie. Każdy otrzyma grudkę soli. jako pamiątkę z tego spotkania. Bądźmy w Tumie razem. Organizatorem jest Gmina Góra św. Małgorzaty oraz parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie.

PROGRAM SPOTKANIA:
10.30 – otwarta recepcja przyjeżdżających grup
10.40 – występy orkiestr dętych
11.30 – zawiązanie wspólnoty
11.40 – koncert zespołu: Exodus15
12.00 – Anioł Pański, wprowadzenie relikwii
12.15 – konferencja pt.: „Wojciech – święty świadek Ewangelii
12.30 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E ks. Bp Andrzeja F. Dziuby – ordynariusz diecezji łowickiej, po homilii nabożeństwo soli
14.15 – przerwa,
15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia – prowadzi Exodus15;
15.15 – zawierzenie mężczyzn i każdego z obecnych św. Wojciechowi, odmówienie litanii do św. Wojciecha
15.30 – przygotowanie do obchodów 100. objawień Fatimskich

DAJ WYGAR W TUMIE

zlot_fanow_jednosladowW ramach II Spotkania TumJest zapraszamy także na Drugi Zlot wszystkich Fanów Jednośladów. Będzie parada motocyklowa, będzie zwiedzanie archikolegiaty. Przybywajcie z różnych stron kraju. Przybywający mężczyźni i pielgrzymi do Tumu mają zawierzyć swoje życie św. Wojciechowi.

 

 

WYSTAWA „Jest taka kobieta…”

jest_taka_kobieta_plakatOd 1 maja wystawa w archikolegiacie można będzie oglądać wystawę poświęconą Matce Bożej w jej wizerunkach obrazu i rzeźbach pt. „Jest taka kobieta…”. Przykładowe wizerunki Matki Najświętszej, które pojawią się na wystawie można zobaczyć TUTAJ