Trwa XIV Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”: 2 września Maria Pomianowska wystąpi w Iłowie

Trwa Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”. Zachęcam Państwa do muzycznej podróży po pięknych okolicach miejsca urodzenia naszego wielkiego kompozytora. Przez całe lato, w każdą niedzielę, w zabytkowych kościołach, pałacach i salach koncertowych Krainy Chopina, rozbrzmiewa muzyka.

W najbliższą niedzielę /2 września/ o godzinie 18.00, koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” odbędzie się w kościele Podwyższenia Krzyża Św. i Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie k. Sochaczewa. Obecny murowany kościół został wzniesiony w 1781 roku z fundacji Adama Lasockiego, kasztelana sochaczewskiego, późniejszego marszałka trybunału koronnego. Odnowiony w 1868 roku uległ spaleniu w 1915 roku. Odbudowany w 1921 roku przez budowniczego Henryka Kuderę, po ponownym spaleniu w 1944 roku zrekonstruowany w 1948 roku pod kierunkiem architekta Brunona Zborowskiego.

Wystąpi niezwykła artystka Maria Pomianowska, która zabierze nas w muzyczną podróż. Każde spotkanie z Marią Pomianowską zapada głęboko w pamięci: snuje opowieści o swoich podróżach, muzyce, przeplata je śpiewem i grą na wielu oryginalnych instrumentach, takich jak: fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka. Nawiązuje bliski kontakt ze słuchaczami, tworząc niezwykły klimat. Artystce będzie towarzyszył wybitny akordeonista Hubert Giziewski. Motywem przewodnim koncertu jest muzyka polska.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor festiwalu.

Więcej informacji na stronie www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl oraz facebooku.

NIEDZIELA 2 WRZEŚNIA GODZINA 18.00 IŁÓW
KOŚCIÓŁ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. i MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

KONCERT

wykonawcy:
Maria Pomianowska – śpiew, instrumenty kolanowe
Hubert Giziewski – akordeon

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Iłów
Romana Antoniego Kujawy

organizatorzy:
Urząd Gminy Iłów
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie
Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego

dofinansowanie: Władze Samorządowe Województwa Mazowieckiego