Trwa XIV Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”: 1 lipca zapraszamy do Strzyżewa

W pierwszą niedzielę lipca mam przyjemność zaprosić Państwa do Dworu w Strzyżewie. Ten odrestaurowany z dużym pietyzmem i dbałością, XVIII-wieczny barokowy – położony nad rzeką Utratą, nieopodal Żelazowej Woli – polski dwór wiejski, stanowił swego czasu rezydencję ziemiańską.

Podczas niedzielnego koncertu /1 lipca/ o godzinie 17.00 w sercu Krainy Chopina zabrzmi muzyka hiszpańska i południowoamerykańska. W muzyczne klimaty południa, przeniesie nas, śpiewająca i grająca na gitarze Carmen Azuar z Hiszpanii oraz gitarzysta Tomasz Kaszubowski. Zapowiada się niezwykłe wydarzenie artystyczne, na które Państwa serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

„Tradycyjnie zachęcam Państwa do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Dwór w Strzyżewie znajduje się w odległości 2 km od Żelazowej Woli – Serca Krainy Chopina. Warto się tam wybrać i odbyć spacer po otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina parku, wśród pięknej zieleni i dźwięków Jego muzyki” –  mówi Mariusz Dżyga , dyrektor Festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na oficjalnej stronie festiwalu: chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl oraz na Facebooku.

NIEDZIELA 1 LIPCA godzina 17.00, STRZYŻEW
DWÓR STRZYŻEW

KONCERT
„Drogi południa”

wystąpią:
Carmen Azuar – śpiew i gitara /Hiszpania/
Tomasz Kaszubowski – gitara
Koncert pod patronatem Wójta Gminy Kampinos:
Moniki Ciurzyńskiej

organizatorzy:
Gmina Kampinos
Dwór Strzyżew
Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego

Dofinansowanie:
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wstęp wolny!