TRANSMISJA Mszy świętej z Jasnej Góry, 6 lipca – godz. 11.00

6 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. To dzień, w którym chorzy, niepełnosprawni i cierpiący pielgrzymują do Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, by zawierzyć Jej swoje troski. W tym roku przed tron Królowej Polski przybędzie 56. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych.

Zapraszamy wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji radiowej. Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana na antenie Radia Niepokalanów. Mszy świętej będzie przewodniczyć Biskup Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Tegoroczna Pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 6. roku Nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. W tym roku patronuje nam szczególnie św. Józef. Niech więc ten wielki i niezawodny Patron przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty i pomoże chorym w najtrudniejszych chwilach cierpienia doświadczać pokoju i łaski pociechy.

Zachęcamy duszpasterzy, aby w parafiach w dniu odbywającej się pielgrzymki – stosując zasady bezpieczeństwa sanitarnego – zorganizowali dla chorych nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

APOSTOLSTWO CHORYCH jest wspólnotą osób, które dzięki ścisłemu zjednoczeniu z cierpiącym i zmartwychwstałym Chrystusem odkrywają powołanie do złożenia duchowej ofiary ze swojego cierpienia, znosząc je ze spokojem ducha i z poddaniem się woli Bożej. Stają się przez to szczególnymi świadkami oraz przyczyniają się do zbawienia swojego i innych. Dzięki ofiarowaniu zasług płynących z tej duchowej drogi, cierpiący wypraszają u Boga łaski dla całego Kościoła. Podobnie jak Matka Bolesna stojąca pod krzyżem i współcierpiąca ze swoim Synem, tak osoby chore jednocząc się z Chrystusem, przyczyniają się do rozszerzenia Królestwa Bożego.

Tekst za: apchor.pl

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z JASNEJ GÓRY – 6 lipca, godz. 11.00