TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa: nowy miesięcznik dla osób oddanych Matce Bożej

Ukazał się właśnie drugi numer nowego miesięcznika “TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa”, którego głównym celem jest duchowa formacja osób żyjących oddaniem się Jezusowi przez Maryję. Jest to odpowiedź na pragnienie coraz większej liczby osób, które weszły na drogę całkowitego oddania się Matce Bożej i chcą iść śladami św. Ludwika de Montfort, św. Maksymiliana Kolbe, Prymasa Stefana Wyszyńskiego czy św. Jana Pawła II. Jest to jednak przede wszystkim konkretna droga naśladowania Pana Jezusa, który jest pierwszym  i najważniejszym Wzorem miłości do Maryi. Maryja z kolei prowadzi nas najpełniej do miłości Jezusa. Miesięcznik posiada Nihil Obstat oraz Imprimatur.

Więcej o miesięczniku “TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa” można znaleźć tutaj: https://oddanie33.pl/

Majowa premiera pierwszego numeru miesięcznika “TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród wiernych. Można powiedzieć, że wydrukowane egzemplarze rozeszły się niemal błyskawicznie – aż 13.000 sztuk w 10 dni. Z tego względu czerwcowe wydanie magazynu ma już nakład 20.000 egzemplarzy. Pismo spotkało się z dużym zainteresowaniem Księży Biskupów. Majowe wydanie trafiło dzięki wsparciu Kurii do wszystkich kapłanów Archidiecezji i diecezji: poznańskiej, warszawskiej, gnieźnieńskiej, częstochowskiej, kaliskiej oraz ełckiej. Numer czerwcowy został już przesłany do kolejnych diecezji: warmińskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz szczecińsko-kamieńskiej.

Jakie jest założenie nowego pisma? Pomóc w pełni żyć oddaniem Matce Bożej tym wszystkim, którzy weszli na drogę całkowitego oddania. Forma 33-dniowych rekolekcji cieszy się obecnie w Polsce niezwykłą popularnością. W wyniku tych rekolekcji wiele osób oddaje się Matce Bożej. Magazyn Matki Słowa jest konkretną propozycją stałej formacji duchowej dla osób, które w wyniku wspomnianych rekolekcji oddały się całkowicie Panu Jezusowi przez Maryję.

TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa | struktura
„Tota Tua” to oczywiście nawiązanie do dewizy Jana Pawła II: „Totus Tuus”, tj. „Cały Twój”, co oznacza całkowite oddanie się Matce Bożej. “Tota Tua”, czyli “Cała Twoja” – to odpowiedź Maryi, która cała oddaje się każdemu, kto Jej się całkowicie oddaje.

Magazyn Matki Słowa składa się z trzech części: „Życie oddaniem”, „Modlitwa oddanych” oraz „Formacja oddanych”. Szczególny nacisk jest kładziony na chrystocentryczny wymiar maryjności wyrażony w słowach: “Ad Iesum per Mariam”. Stąd znaczący akcent skupiony jest na formacji biblijnej oraz eucharystycznej (zgodnie z programem duszpasterskim w Polsce).

Pierwszy dział otwierają teksty poświęcone ważnym wydarzeniom liturgicznym danego miesiąca. Będzie można znaleźć tutaj także rubryki poświęcone życiu oddaniem w rodzinie – z punktu widzenia męża i ojca oraz żony i matki („Święta rodzina | on”, „Święta rodzina | ona”). W każdym numerze przedstawiana jest sylwetka świętej osoby, która szczególnie kochała Matkę Bożą („Oddani | historia”). W magazynie poświęconym Maryi nie może zabraknąć Jej Oblubieńca, dlatego redakcja zdecydowała się na rubrykę św. Józefa („Józef z Nazaretu”). Ważnym materiałem są również reportaże, które ukazują konkretne owoce oddania się Matce Bożej w różnych obszarach życia Kościoła, a szczególnie w parafiach („Owoce oddania”). W pierwszej części Czytelnicy znajdą także rubryki: „ABC życia oddaniem”, ukazującą kolejne kroki na tej drodze oraz „Lectio divina” jako wprowadzenie i inspiracja do codziennej lektury Słowa Bożego. Nie zabraknie także tekstów
z obszaru kultury, sztuki oraz literatury.

Dział „Modlitwa oddanych” to przestrzeń medytacji na pierwszą sobotę miesiąca, rozważań różańcowych, tekstów świętych i mistyków oraz damsko-męskiego dwugłosu osób, które nie posiadając powołania do życia w rodzinie, poświęcają się modlitwie i sprawom królestwa Bożego („Kochać Boga | ona” i „Kochać Boga | on”).

W dziale „Formacja oddanych” będą publikowane teksty duszpasterskie skupione wokół jednego tematu, oparte o fundamenty życia chrześcijańskiego: Słowo Boże, liturgię i sakramenty, nauczanie Kościoła oraz życie duchowe. W tym dziale znajduje się także rubryka „Oddani w szkole adoracji”. Wkrótce będą tutaj także zamieszczane materiały stanowiące praktyczną pomoc dla parafii do zorganizowania spotkań formacyjnych dla osób oddanych Matce Bożej.

Więcej o miesięczniku “TOTA TUA – Magazyn Matki Słowa” można znaleźć tutaj: https://oddanie33.pl/

Zapraszamy też do polubienia Portalu Matki Słowa: https://www.facebook.com/totatua.net/
Zapraszamy do zasubskrybowania kanału Matki Słowa na Youtube: https://youtube.com/channel/UCipfDeDEYvlip1JzBa1ADWw