Teresin: XV Teresińskie Dni Retoryki

W dniach 8-9 listopada w Teresińskim Ośrodku Kultury odbyły się XV Teresińskie Dni Retoryki skierowane do uczniów ze szkół z gminy Teresin.

W tym roku w imprezie uczestniczyło około 100 osób. Uczniowie zmagali się w trzech kategoriach retorycznych: poezji, prozie oraz wystąpieniach publicznych, a także w konkursie kabaretowym.

Jury w składzie: Izabela Goryniak (Radio Sochaczew, Echo Powiatu), ojciec Damian Karczmar (Radio Niepokalanów), Aleksandra Starus (Biblioteka Publiczna w Teresinie) oraz Katarzyna Rospędowska (organizatorka TDR) przyznali nagrody oraz wyróżnienia, które są również przepustką do kolejnego etapu konkursu – Powiatowych Dni Retoryki, które odbędą się 29-30 listopada i są skierowanie do uczniów z całego powiatu sochaczewskiego.

Spośród uczniów klas I-III w kategorii poezja nagrody otrzymali: Kalina Staszewska (Złoty Cyceron), Marcelina Więsek (Srebrny Cyceron), Michalina Wilczyńska (Srebrny Cyceron) i Szymon Mikołajczyk (Brązowy Cyceron). Przyznano także wyróżnienia, które odebrali: Hanna Kołodziejak, Antonina Gogół i Maja Siejka. Wszyscy nagrodzeni uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Spośród uczniów klas IV-VI w kategorii poezja nagrody otrzymali: Wiktoria Kornacka (Srebrny Cyceron), Joanna Zemła (Brązowy Cyceron) i Łucja Żochowska (Brązowy Cyceron), wszyscy z SP w Teresinie. Wyróżniono także Jagodę Bluszcz ze Szkoły Podstawowej w Paprotni i Zuzannę Semczuk z SP w Teresinie.

Spośród uczniów klas IV-VI w kategorii proza wyróżnienie otrzymał Ignacy Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Paprotni.

Spośród uczniów klas IV-VI w kategorii wystąpienie publiczne nagrody otrzymalii: Mateusz Boczkowski (Złoty Cyceron), Natalia Olejnik (Srebrny Cyceron), Michał Żochowski (Brązowy Cyceron), a wyróżniona została Sylwia Tempczyk. Wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Paprotni.

W kategorii kabaret Złotym Satyrem nagrodzono Grupę kabaretową MASKA ze Szkoły Podstawowej w Szymanowie. Wyróżniono Julię Nowak za ciekawą kreację w skeczu „Rada Pedagogiczna” i Igora Rdzanka za ciekawą kreację w skeczu „Rada Pedagogiczna”.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Teresiński Ośrodek Kultury