Telewizja Republika: Koncert z okazji 103. rocznicy urodzin św. JP II

W czwartek 18 maja o godzinie 20:00 w Telewizji Republika premiera koncertu z okazji 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły z sanktuarium Jana Pawła II w Nowym Targu.

Utwory kojarzone z wielkim Polakiem Papieżem, połączą się z fragmentami Jego homilii, myśli i wierszy – to będzie wieczór pełen niezapomnianych wzruszeń w Telewizji Republika.

Sanktuarium Św. Jana Pawła II to szczególne miejsce na Podhalu, związane z kultem Polaka Papieża. To także świątynia z wyjątkową akustyką, w której prawie 150 młodych śpiewaków i muzykantów z zespołu Mała Armia Janosika wyśpiewało, co znaczy kochać i być dumnym z Jana Pawła II. To będzie wspaniała i cudowna uczta dla duszy. Każda piosenka, każdy utwór niesie w sobie niepowtarzalną siłę. Wielu widzom łza zakręci się w oku.

Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej to kapela góralska, zespół folklorystyczny i zarazem grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, wychodząca poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Jej pomysłodawcą jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner.

– Gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania tych urodzin – zachęca gospodarz sanktuarium ks. proboszcz Jan Karlak.

PREMIERA w czwartek 18.05.2023 o godzinie 20:00 w Telewizji Republika.

Powtórki koncertu:

* w sobotę 20 maja o godzinie 20:00
* i w niedzielę 21 maja o godzinie 19:00.

Telewizję Republika odbierać można drogą satelitarną, przez sieci kablowe oraz przez dostępną telewizję naziemną z lokalnych nadajników MUX w Katowicach, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, a także w Internecie na stronie www.tvrepublika.pl

Tekst/Zdjęcia z nagrania koncertu – materiały prasowe Telewizji Republika