Szkoła Biblijna Online

9 stycznia rusza Szkoła Biblijna Online. „Jest ona adresowana do osób pragnących pogłębić swoją wiarę i znajomość Pisma Świętego, znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz zrozumieć Kościół i służbę w nim” – tłumaczy franciszkanin o. dr Mariusz Orczykowski.

„Przystępna forma online sprawia, że ze Szkoły będzie mógł skorzystać każdy, dostosowując ją do swoich obowiązków i trybu życia” – zapewnia zakonnik.

„Może jesteś studentem zajętym nauką i pracą, który chciałby połączyć swoją wiarę z otaczającą rzeczywistością. Może kobietą z małej miejscowości, którą interesuje Biblia i chciałaby ją lepiej rozumieć, ale nie ma czasu na studiowanie teologii. Może jesteście przemęczonymi młodymi rodzicami, którzy pośród pracy i opieki nad dziećmi, zastanawiają się jak znaleźć czas na modlitwę. A może starszym małżeństwem, które obserwuje w telewizji chaos wojny, coraz częściej czując w życiu zwątpienie i smutek zamiast wiary i nadziei. Niezależnie od tego kim jesteś, w Szkole Biblijnej Online chcemy dać Ci to, czego potrzebuje każdy wierzący – drogę przybliżenia się do Boga, poprzez poznanie Jego Słowa, Jego zamierzeń i planów dla każdego z nas, ale również dla całego świata” – przekonuje Katarzyna Filipiak z Rady Fundacji Edukacji i Dialogu im. ks. dr. Petera Hockena.

„Zaskoczy Cię to, jak wiele pasjonujących rzeczy Biblia mówi o Bogu, o Tobie i o świecie. Pochłonie Cię radość uczenia się i odkrywania. Będziesz zainspirowany historiami nauczycieli z całego świata, którzy z pasją podzielą się swoją wiedzą biblijną oraz życiowym doświadczeniem” – dodaje.

Szkoła trwa jeden rok kalendarzowy i jest podzielona na trzy moduły, porządkujące wiedzę biblijną w trzech obszarach: podstaw wiary, życia chrześcijańskiego oraz wspólnoty Kościoła i służby bliźnim.

Więcej na stronie: https://fed.ngo/szkola

O. Jan Maria Szewek