ŚWIADECTWO: Św. Andrzej Bobola, niezwykły orędownik – niedziela, 16 maja

16 maja przypada wspomnienie jednego z patronów Polski – św. Andrzeja Boboli. Za życia o. Andrzej był niezwykle skutecznym kaznodzieją i wielki miłośnikiem Matki Bożej. Po męczeńskiej śmierci zaczął się ukazywać. Najpierw powiedział przełożonemu, gdzie znajduje się jego zaginiony grób. Później przepowiedział zmartwychwstanie Polski po rozbiorach, a także to, że będzie jej szczególnym patronem, ustanowionym z woli Boga. 3 maja 1938 r., kilkanaście dni po kanonizacji, ukazał się polskiej mistyczce Fulli Horak i powiedział: Będę wam pomagał…. Ludzie nie dość gorąco i nie tak jak trzeba zwracają się do mnie. Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu… Powiedz ludziom, że grożą im straszne rzeczy za to, że zaniedbują sprawy wewnętrznego życia. Możesz mnie zawsze prosić, a wysłucham cię.

Pan Dariusz z Warszawy, który był gościem Radia Niepokalanów, zawierzył swoje trudne sprawy św. Andrzejowi Boboli w nowennie i doświadczył niezwykłej pomocy z jego strony. Święty nie tylko go wysłuchał, ale przyszedł do niego, by zapewnić, że wszystko będzie dobrze. O tych wydarzeniach Pan Dariusz opowiedział Paulinie Wysockiej i o. Mirosławowi Kopczewskiemu, wikariuszowi klasztoru i wicekustoszowi Sanktuarium w Niepokalanowie.

Zapraszamy do wysłuchania świadectwa wielkiego orędownictwa św. Andrzeja Boboli… i nie tylko. Bo w tę historię zamieszanych jest więcej świętych.

Słuchajcie w niedzielę, 16 maja – o godz. 12.20. Powtórka w poniedziałek, 17 maja – o godz. 18.15.


POSŁUCHAJ TEŻ: Niezwykła historia życia i relikwii św. Andrzej Boboli, patrona Polski