Św. Rita. Życie usłane różami

Św. Rita. Życie usłane różami to nowość Wydawnictwa FRONDA. Książka jest biografią Świętej Rity, uzupełnioną o najnowsze fakty. Zawiera dodatkowo teksty modlitw za wstawiennictwem świętej oraz autorski przewodnik po okolicy, w której żyła.

Biografia wielkiej Świętej Kościoła katolickiego – Rity z Roccaporeny i Cascii, uwzględniająca najnowsze odkrycia historyczne, napisana przez wielkiego znawcę i czciciela Świętej – ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Musiał się on skonfrontować z wielowiekowymi stereotypami na temat Świętej – między innymi z „czarną legendą” jej męża.

Od wielu stuleci Święta Rita to najpopularniejsza wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych. Przyszła na świat w średniowieczu, ale w XXI w. dorobiła się własnego profilu na Facebooku. Zanurzona w głębokiej modlitwie żona owianego złą sławą awanturnika, matka równie toksycznych dzieci, siostra zakonna, mistyczka i umiłowana oblubienica Zbawiciela. Papież Leon XIII, pełen podziwu, nazwał Ritę „drogocenną perłą Umbrii”, a św. Jan Paweł II widział w niej objawienie geniuszu kobiety.

Na kilka miesięcy przed śmiercią poprosiła jedną z sióstr z klasztoru, w którym mieszkała, aby ta przyniosła jej z ogrodu kwiat róży. Był mroźny i śnieżny – jak na Italię – styczeń Roku Pańskiego 1457. Posłanniczka powróciła
z pąsową różą w dłoni.

Bo dla Rity nie ma niczego niemożliwego.

Na ostatnich stronach książki znajdują się również modlitwy za wstawiennictwem Św. Rity.