„Sos jestem w ciąży”! Przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w archidiecezji gdańskiej ruszył projekt, pomagający ciężarnym

„Sos jestem w ciąży”! to nowy projekt, który ruszył 8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pannie przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w archidiecezji gdańskiej.  

„Jesteś w ciąży i nie cieszysz się z tej informacji? A może dziecko, które nosisz jest chore i boisz się, że umrze ? Zostałaś sama i potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń do nas, napisz – chcemy stanąć przy Tobie i wesprzeć Cię w okresie ciąży, do momentu narodzin dziecka i tak długo jak będzie potrzeba. Są wśród nas specjaliści: lekarz ginekolog, neonatolog, pediatra, psycholodzy.  Nasza pomoc jest darem, jest bezpłatna”- pisze na stronie www.matemblewo.pl, proboszcz – ks. kanonik Andrzej Pradela.

„Zawierzyliśmy sprawę Panu Bogu i Maryi. Jest nas wolontariuszy już prawie 20 osób. Projekt potrzebuje bardzo dużo modlitwy. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę. Może być to modlitwa indywidualna, ale spotykamy się też wirtualnie, za pomocą aplikacji ZOOM, w każdą środę o godz. 20.00. Wystarczy zgłosić się na adres sos@sosjestemwciazy.pl, a przyślemy link do spotkania. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w projekt jako wolontariusz, to zapraszam do kontaktu” – kontynuuje ks. Pradela.

Na stronie Sanktuarium czytamy, że głównym narzędziem pracy jest telefon, na który mogą dzwonić kobiety, potrzebujące pomocy. Można także napisać mail na adres: sos@sosjestemwciazy.pl Projekt jest realizowany wspólnie przez: Fundację Spotkajmy się pod Jerycho, Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej i wszystkich ludzi dobrej woli. Opiekunem projektu jest ks. proboszcz, jednak modlitwy zanoszone są  także przez wstawiennictwo pierwszego  proboszcza parafii w Matemblewie, ks. Kazimierza Krucza, który, jak informuje obecny proboszcz –  poświęcił wiele miłości potrzebującym kobietom, małżonkom i rodzinom. Więcej informacji i potrzebne dane kontaktowe na stronie: sosjestemwciazy.pl

Za: Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej Gdańsk Metemblewo/www.matemblewo.pl


Przeczytaj także:
Niepokalanów: Codzienna Eucharystia w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu