Saverio Gaeta, „Fatima – cała prawda. Historia i tajemnice.”

Fatima. Tajemnice, które wstrząsnęły Kościołem

Znakomity watykanista i katolicki publicysta, Saverio Gaeta, powraca w niezwykłej książce o wielkiej tajemnicy Kościoła, jaką były wydarzenia w Fatimie. „Fatima – cała prawa. Historia i tajemnice” to próba odkrycia na nowo wielkiego sekretu, jakim dla świata pozostają tamte objawienia.

„Fatima – cała prawda. Historia i tajemnice” to książka, w której uznany publicysta i pisarz katolicki nie tylko opowiada o niezwykłej historii objawień, ale także podąża tropem tajemnic, objawionych pastuszkom przez Matkę Bożą. W jaki sposób te tajemnice interpretował Kościół? Jak interpretowała je siostra Łucja? Czy są one już zamkniętym rozdziałem w historii Kościoła? A może właśnie realizują się w katolickim życiu, na naszych oczach?

Saverio Gaeta w książce o Fatimie stawia wiele pytań, które nie zawsze są wygodne. Ci, którzy uznali, iż sekrety fatimskie zostały w pełni odczytane przez Kościół i stanowią już zamknięty rozdział tej wielkiej historii, z pewnością odczują podczas lektury niepokój. „Fatima – cała prawda” to bowiem niezwykła wycieczka w wydarzenia sprzed dekad, skłaniająca na do tego, by na nowo spojrzeć i wnikliwie przyglądnąć się tajemnicom, jakie Matka Boża przekazała dzieciom na portugalskim pastwisku.

Książka Gaety jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, pragnących zgłębić historię objawień fatimskich przy okazji obchodów stulecia tamtych wydarzeń.

Saverio Gaeta, „Fatima – cała prawda. Historia i tajemnice”, Esprit 2017.