Rycerzyk Niepokalanej – październik 2021

W numerze październikowym Rycerzyka Niepokalanej przeczytamy więcej o różańcu. Na stronach „Rozważanie Ewangelii” Ewangelia ze wspomnienia Matki Bożej Różańcowej (z 7 października) oraz rozmowa Janka z dziadkiem Ludwikiem.

Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w dzieło Rycerskiego Banku Niepokalanej. O tym, czym on jest i jak można razem z Maryją ratować świat na stronie ósmej i dziewiątej.

W warsztatach rycerskich propozycja wykonania kolorowego etui na różaniec. Skanując kod QR zobaczymy pomocny filmik.

A w innych opowiadaniach: dalsze przygody rycerzyka Zbyszka, wywiad z wielkim malarzem – Janem Matejką, spotkanie z rodzeństwem: Zosią, Helenką i Stasiem w opowiadaniu o wartościach.

W kąciku z językiem włoskim możemy nauczyć się aktu strzelistego, którego często używał św. Maksymilian.

Dla lubiących muzykę piosenką „Mały Franek” z repertuaru zespołu Trąbki Jerycha. Ciekawostki o koniach oraz humor – strony, których nie może zabraknąć w żadnym numerze Rycerzyka Niepokalanej.

Dla lubiących pracę z kredkami kolorowanki. Czekają Łamigłówki Mądrej Główki, rycerskie pytanie oraz galeria z pracami dzieci.

W październiku wspominamy kolejną rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Dla tych, którzy jeszcze nie są rycerzami Niepokalanej lub nie wiedzą, czym jest rycerstwo, zaproszenie, by nimi zostać. Informacje po zeskanowaniu kodu QR.

Zapraszamy również na stronę rycerzykniepokalanej.pl oraz facebooka: RycerzykNiepokalanejCzasopismo.