Rycerzyk Niepokalanej – listopad 2021

W numerze listopadowym Rycerzyka Niepokalanej na najmłodszych czekają ciekawe opowiadania, kolorowanki i zagadki. Numer szczególnie zachęca nas do pamięci o naszych bliskich zmarłych, nawiedzania grobów i naszej modlitwy za nimi.

Będziemy mogli przeczytać jak nasi bohaterowie: Zbyszko, Miriam, Janek czy dziadek Ludwik przeżywają ten wyjątkowy czas.
W opowiadaniu „Oczkiem, uszkiem i serduszkiem” dowiemy się dlaczego św. Franciszek nazywał dobrą śmierć swoją siostrą. Natomiast na stronie szóstej przeczytamy ewangelię z Uroczystości Wszystkich Świętych oraz poznamy osiem błogosławieństw, o których nauczał Pan Jezus. W jej zrozumieniu pomogą nam Miriam, Janek i ich dziadek Ludwik.

Na stronie siedemnastej kolejny cud eucharystyczny. Miał on miejsce w Niemczech w XIII wieku. Dowiemy się o historii poszukiwania hostii, niezwykłym tam zjawisku oraz o cudownej relikwii.

Nie zabraknie ciekawostek dla tych, którzy kochają naszą Ojczyznę Polskę. Są również zdjęcia z V Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie, krótka relacja. Skanując kod QR możemy jeszcze raz przeżyć ten czas! Na ostatnich stronach można również zobaczyć wybrane prace uczestników konkursu o św. Józefie, który odbył się podczas V OSD.

Zapraszamy do odwiedzenia strony rycerzykniepokalanej.pl oraz facebooka: RycerzykNiepokalanejCzasopismo.