RODZINA33 startuje już 21 listopada!

Już 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla startuje I Ogólnopolska Edycja Rekolekcji dla małżeństw RODZINA33. Rekolekcje otrzymały patronat Komisji ds. Rodziny KEP. Projekt przygotowaliśmy we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin.

Projekt RODZINA33 to trwające 33 dni rekolekcje dla małżeństw, przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt powstał we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin oraz otrzymał patronat Komisji ds. rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Jest to propozycja związana z obchodzonym w Kościele Powszechnym Rokiem Rodziny.

Już 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla rusza pierwsza Ogólnopolska Edycja Rekolekcji dla małżeństw RODZINA33. Rekolekcje potrwają do 23 grudnia – mogą więc stanowić bardzo konkretne duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Z kolei 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny odbędzie się uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Fundację Tota Tua znamy przede wszystkim z rekolekcji ODDANIE33, które stały się w Polsce swego rodzaju fenomenem duchowym. Teraz Fundacja przygotowała 33-dniowe rekolekcje dla małżeństw oraz rodzin.

Wszystkie informacje o projekcie oraz materiały rekolekcyjne dostępne będą na stronie: www.rodzina33.pl oraz na kanale YT: TotaTua TV >>https://www.youtube.com/channel/UCV8oCW7njIpCF3a0plX4cXQ

Schemat rekolekcji opiera się na 4 filarach małżeństwa i rodziny, opisanych w adhortacji św. Jana Pawła II: “Familiaris Consortio”. Są to: relacja z Bogiem, relacja między małżonkami, relacja z dziećmi oraz służba i ewangelizacja. Każdemu z tych filarów poświęcono w rekolekcjach 7 dni oraz dzień podsumowania.

Rekolekcje współtworzą małżeństwa: Marcin i Monika Gomułkowie, Konrad oraz Iga Grzybowscy, Łukasz i Agnieszka Czechyrowie oraz Irek i Lidka Sobańscy. W rekolekcjach głos zabiera również ks. Marcin Modrzyński oraz Adrian Pakuła.

Fundacja Tota Tua nie zapomniała również o najmłodszych. Na stronie internetowej projektu zamieszczono również materiały: Rodzina33 DLA DZIECI: https://rodzina33.pl/33dni-dla-dzieci

Rekolekcje zostaną zainaugurowane Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30. Uroczyste zakończenie będzie mieć miejsce 26 grudnia w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Msze Święte będą również transmitowane przez internet.

Rekolekcje można organizować w parafiach. Służą temu informacje oraz materiały, które można znaleźć i pobrać ze strony www:

  1. Jak zorganizować rekolekcje w parafii: https://rodzina33.pl/dla-parafii
  2. Materiały do pobrania: https://rodzina33.pl/do-pobrania