PRUSZKÓW: Projekt nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki już wkrótce

Na początku roku Powiat Pruszkowski ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W poniedziałek 7 maja Starosta Maksym Gołoś i Wicestarosta Krzysztof Rymuza podpisali umowę z poznańską firmą „MENS Pracownia Projektowa Grzegorz Pełczyński”. Komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy ma zostać dostarczony najpóźniej do 3 grudnia 2018 r.

– Tak się składa, że podpisujemy tę umowę w dniu egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na ten moment, gdy następne roczniki licealistów zawitają w mury już nowego budynku Liceum im. Tadeusza Kościuszki – powiedział Starosta Maksym Gołoś.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowana nowa siedziba szkoły, przy zachowaniu jedynie obecnej hali sportowej. Projekt powstanie w oparciu o przygotowaną wcześniej koncepcję architektoniczną. Uwzględniono w niej m.in. powstanie zaplecza sportowego (boiska, bieżni i skoczni w dal), a w samym budynku oprócz sal lekcyjnych miałaby funkcjonować również aula ze sceną oraz planetarium z tarasem widokowym do obserwacji astronomicznych.

W skład kompletu dokumentów, które ma dostarczyć projektant, wchodzi m.in. projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę oraz kosztorys inwestorski. Po ich przygotowaniu będzie można ustalić harmonogram prac.