Premiera książki o świętym męczenniku: Maksymilian M. Kolbe – nieznane oblicze świętego

kolbe_okladka_esprit1 kwietnia, o godz. 14.30 w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się premiera książki Tomasza P. Terlikowskiego „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika”. – To dzieło mojego życia – mówi o tej biografii jej autor.

Maksymilian M. Kolbe to święty, który w szerszym odbiorze znany jest z dramatycznego aktu męczeńskiej śmierci. Biografia autorstwa Tomasza P. Terlikowskiego odsłania jednak nieznane oblicze tego wielkiego świętego. Ukazuje jego niełatwe relacje rodzinne, trudny charakter, ale też bezgraniczne oddanie Niepokalanej. Kolbe był przy tym wielkim wynalazcą, liderem medialnej opinii, twórcą popularnych mediów, patriotą oraz – to przede wszystkim – wielkim ewangelizatorem.

O niezwykłym życiu ojca Kolbego opowiedzą podczas uroczystej premiery, autor biografii Tomasz P. Terlikowski, prof. Jan Żaryn, aktor Adam Woronowicz, o. Damian Karczmar OFMConv. (Radio Niepokalanów) oraz o. dr Piotr Cuber OFMConv.

Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen.

W książce „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

Tomasz P. Terlikowski, Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika, Wydawnictwo Esprit 2017, Kraków.