Radiowa ŚWIĄTECZNA PIOSENKA. POSŁUCHAJCIE!

Jak to się stało, że RN Band, czyli załoga Radia Niepokalanów stworzyła świąteczną piosenkę? Pomysł, żeby zrobić coś wyjątkowego dla Słuchaczy Błękitnej Fali chodził po naszych głowach już od dawna, ale sprecyzowała go Edyta Maciejewska, mówiąc pewnego razu podczas radiowej przerwy: a może byśmy nagrali świąteczną piosenkę? A potem już zaczęło się dziać. Mikołaj Grudziński i Marcin Zieliński przynieśli gitary i zaczęli zabawę muzyką, która doprowadziła do powstania ścieżki dźwiękowej. Do tekstu zaś każdy dołożył swoje trzy grosze.

– W tym roku przypada 85. rocznica założenia Radia Niepokalanów przez św. Maksymiliana. Mamy też 800 lat od pierwszej szopki w Greccio, którą zbudował św. Franciszek z Asyżu. Chcieliśmy więc przekazać Państwu naszą franciszkańską radość i jak każdego dnia powiedzieć „Pokój i dobro”, tylko nieco inaczej. W świecie, w którym toczy się coraz więcej wojen to przesłanie pokoju jest niezwykle ważne. Zwłaszcza w czasie Bożego Narodzenia. Niech ta piosenka będzie naszymi najlepszymi świątecznymi życzeniami dla Słuchaczy Radia Niepokalanów. Gdy w Betlejem rodzi się Miłość, zaśpiewajcie Gloria razem z aniołami… i z nami! – zachęcają członkowie RN Band.


W utworze usłyszycie: Mariolę Kuźnik, Edytę Maciejewską, Paulinę Wysocką, Mikołaja Grudzińskiego i Marcina Zielińskiego.

W trwającym tygodniu (18-24 grudnia) utwór jest naszą piosenką tygodnia!

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7.00 i 16.00