Powstaje Muzeum Męczenników z Pariacoto
W jednym z pomieszczeń przy Klasztorze św. Franciszka z Asyżu w Krakowie powstanie Muzeum Męczenników z Pariacoto. Idea takiego muzeum zrodziła się już jakiś czas temu, teraz jednak nadszedł czas, aby to, co pomyślane, wcielać w życie
Klasztor św. Franciszka z Asyżu jest położony w centrum Krakowa, obok kurii archidiecezjalnej ze słynnym oknem papieskim, nieopodal krakowskiego parku Planty. Taka lokalizacja powstającego muzeum jest bardzo korzystna, mamy więc nadzieję, że jak najwięcej osób będzie mogło odwiedzić muzeum, a dzięki temu usłyszeć i poznać życie błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.
W muzeum będzie można zobaczyć m.in. rower o. Michała Tomaszka, radio bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, maszynę do pisania bł. Michała, dokumenty, osobiste rzeczy, medale pamiątkowe i wiele innych. Prezentowane będą także materiały audiowizualne i filmy poświęcone pierwszym polskim misjonarzom męczennikom oraz rozwojowi ich kultu w Polsce i na świecie.
„Chcemy zgromadzić i wyeksponować dokumenty, pamiątki dokumentujące ich życie, powołanie i misję w Peru, ale także konkretne owoce rozwijającego się dynamicznie kultu męczenników z Pariacoto” – powiedział br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto.
„Będziemy gotowi oprowadzać grupy obcojęzyczne, bo nasz klasztor i muzeum znajduje się na turystycznej trasie w drodze z bazyliki św. Franciszka na Wawel, nieopodal Plant. Chcemy dotrzeć z przesłaniem naszych męczenników do ludzi z całego świata – deklaruje br. Jan i dodaje – „Przed nami sporo pracy. Zwracamy się z pokorną prośbą do każdego, kto chciałby wspomóc finansowo to dzieło”.
Powstawanie muzeum można wesprzeć składając darowiznę na konto podane poniżej z dopiskiem DAR NA MUZEUM. Prosimy także o modlitwę w intencji tego dzieła, tak, abyśmy mogli już niebawem zaprosić Was do odwiedzenia tego miejsca.
Muzeum Męczenników z Pariacoto można wesprzeć składając darowiznę na:
Prowincja Franciszkanów
ul. Żółkiewskiego 14
31-539 Kraków
Dopisek: DAR NA MUZEUM
Numer konta: 39 1600 1013 1846 2790 7000 0007
BIC: PPAB PLPK
IBAN: PL39 1600 1013 1846 2790 7000 0007