Powiat warszawski zachodni „Stolicą Kultury Mazowsza 2018”

Zaszczytny tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2018” otrzymał powiat warszawski zachodni. Na terenie zwycięskiego powiatu przez cały rok organizowane będą liczne imprezy kulturalne, sportowe i edukacyjne.

Moc atrakcji
Powiat warszawski zachodni dzięki swojemu położeniu jest jednym z najbardziej interesujących regionów w Polsce. Można tu odnaleźć ślady przeszłości, liczne zabytki architektury, jak również niezwykle atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne. Oferta kulturalna powiatu warszawskiego zachodniego zachwyca bogactwem i zróżnicowaniem. Każda z sześciu gmin miała w swojej ofercie wydarzenia odbywające się cyklicznie, które zdążyły już zyskać popularność. Niektóre z nich na stałe wpisały się w kalendarz imprez, np. letni festiwal „W krainie Chopina”, festiwal Natura-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego, Izabelińskie Spotkania z Książką, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Ożarowie Mazowieckim czy piknik historyczny.

Wart poznania
Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza” nie tylko promuje zwycięski powiat, ale przede wszystkim prezentuje jego kulturowe bogactwo. Poprzez koncerty, przeglądy, wystawy, konkursy, wieczory poetyckie, festyny rodzinne oraz rekonstrukcje bitew goście odwiedzający powiat warszawski zachodni będą mogli poznać specyfikę regionu, historię, dorobek artystyczny i lokalnych twórców.

Dorota Łucja Cichocka, Samorząd Województwa Mazowieckiego

Fot. Rekonstrukcja bitwy pod Łomiankami/mazovia.pl