Powiat Sochaczewski: „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” – ruszają zapisy do X edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej

Ruszają zapisy do X edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Edycja ta została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Jest to największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim, którego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka, szczególnie w obliczu wydarzeń toczących się za naszą granicą. Teraz każdy jeszcze bardziej ceni, rozumie i szanuje niepodległość Polski. W obecnej sytuacji geopolitycznej musimy się jednoczyć i pamiętać o historii naszej Ojczyzny, bo to daje nam siłę i pokazuje jak ważna jest wolność.

Dlatego, wspólnie z Burmistrzem Miasta Sochaczew Piotrem Osieckim oraz Urzędem Miejskim w Sochaczewie, pragniemy również w tym roku zorganizować kolejną edycję festiwalu i zaprosić do udziału w nim przedszkolaków (nowa kategoria uczestników), uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych. Po dwóch latach pandemii, kiedy festiwal odbywał się wyłącznie w formule on-line, pragniemy powrócić do tradycyjnej formy, bo nic nie zastąpi występów na żywo, emocji i przeżyć, które im towarzyszą.

Do konkursu mogą przystąpić pojedyncze osoby lub zespoły, które zgłoszą swoje uczestnictwo do Organizatora. Skan wypełnionej karty zgłoszenia wraz z wypełnionymi i podpisanymi zgodami oraz oświadczeniami należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: biurofestiwal@onet.pl do 3 marca 2023 r. do godz. 23:59. 

Eliminacje odbędą się 10-11 marca 2023 r. (piątek-sobota) w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Finał festiwalu i wręczenie nagród zaplanowano na 18 marca 2023 r. (sobota) o godz. 16:00.

Jubileuszową X edycję dedykujemy Witoldowi Pileckiemu, żołnierzowi niezłomnemu, żołnierzowi wyklętemu, żołnierzowi „Rzeczypospolitej utraconej”, ostatniemu ułanowi Rzeczypospolitej, „ochotnikowi do Auschwitz”, jednemu z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej.

Z całego serca zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w tak ważnym konkursie, jakim jest Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Sochaczewie oraz pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego.

REGULAMIN X FESTIWALU
KARTA-ZGŁOSZENIA Z ZAŁĄCZNIKAMI

WYDARZENIE NA FACEBOOKU