Powiat Pruszkowski: Zapraszamy na koncert „Mazowsze Patriotycznie”!

Soliści, Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wystąpią na koncercie zorganizowanym przez Powiat Pruszkowski. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w niedzielę 5 sierpnia 2018 roku o godzinie 19:00 na Błonia Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie (ul. 3 Maja 124).

W niedzielę 5 sierpnia, w związku z przypadającym w tym roku Stuleciem Odzyskania Niepodległości, Zespół „Mazowsze” zaprezentuje w swoim wykonaniu przegląd pieśni patriotycznych. „Jestem przekonany, że ten koncert będzie niezwykłym widowiskiem i dostarczy nam wszystkim pięknych emocji. Trudno o lepszą propozycję artystyczną do świętowania tak ważnej rocznicy od Zespołu „Mazowsze”, nazywanego perłą w koronie Rzeczypospolitej” – zachęca Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego nazwa wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego „Mazowsze” uznawane jest za polski zespół narodowy.

Dyrygentem Zespołu jest Jacek Boniecki, za przygotowanie chóru odpowiada Mirosław Ziomek.

Na koncert zapraszają: Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska oraz Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś. Zachęcamy do rodzinnego udziału w wydarzeniu!