Powiat Pruszkowski zaprasza na Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku podczas Narodowego Czytania będziemy wsłuchiwać się w treść „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W naszym Powiecie wspólne czytanie zaplanowano w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie (ul. Kościuszki 41) w sobotę 8 września o godzinie 18:00.

„Tegoroczny wybór powieści Stefana Żeromskiego zachęca nas wszystkich do zastanowienia się w tym wyjątkowym roku Stulecia Niepodległości nad koncepcją budowy naszej Ojczyzny dla przyszłych pokoleń. Zachęcam wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, niech to będzie okazja do wspaniałej międzypokoleniowej dyskusji” – mówi Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś.

W programie Narodowego Czytania w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie zaplanowano o godzinie 16:30 warsztaty dla młodzieży pt. „Obywatel – kto to taki?” (rejestracja na www.mdkpruszkow.evenea.pl) oraz wspólne czytanie „Przedwiośnia” o godz. 18:00. Podczas wydarzenia odbędzie się również projekcja filmu stworzonego na podstawie powieści Stefana Żeromskiego (w reżyserii Filipa Bajona).