Powiat Pruszkowski: W Liceum im. Tomasza Zana wspólnie powitaliśmy nowy rok szkolny

Około 360 uczniów powitało nowy rok szkolny 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana  w Pruszkowie. Podczas uroczystej akademii Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś wręczył stypendia dla wyróżniających się uczniów, a ksiądz Dziekan Marian Mikołajczak poświęcił oddany w całości do użytku budynek nowej szkoły.

W Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego wzięli udział m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś, Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska, Członek Zarządu Mirosław Chmielewski oraz Radni Powiatowi. Uczniowie LO im. Tomasza Zana przedstawili program artystyczny, a na nowym boisku na dachu sali gimnastycznej rozegrany został mecz koszykówki uczniów i reprezentacji Powiatu. „Bardzo się cieszę, że witamy nowy rok szkolny w murach tej właśnie szkoły. Wspólnym wysiłkiem bardzo wielu osób udało się doprowadzić jej budowę do końca i dzisiaj zapewniamy młodym ludziom świetne warunki do nauki i rozwoju. Przed władzami Powiatu Pruszkowskiego stoją jednak kolejne zadania – mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na podobne rozpoczęcie roku szkolnego w nowej siedzibie liceum im. Tadeusza Kościuszki” – powiedział Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że budowa nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana
to najważniejsza inwestycja oświatowa ubiegającej kadencji samorządowej Powiatu Pruszkowskiego. Budowa przebiegała w dwóch, następujących bezpośrednio po sobie etapach, które były realizowane w latach 2015-2018. W trakcie pierwszego etapu powstała część edukacyjna budynku od strony ul. Obrońców Pokoju i Kościuszki, natomiast w drugim etapie rozebrano stary budynek i przystąpiono do budowy na jego miejscu sali gimnastycznej. Cała inwestycja kosztowała łącznie 23 677 500 zł, natomiast na budowę sali gimnastycznej udało nam się pozyskać środki zewnętrzne: 2 500 000 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 1 125 000 zł dofinansowania Miasta Pruszków.

Uczniowie Zana mają obecnie do dyspozycji 14 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych, w tym m.in. dwie pracownie komputerowe z 85 komputerami, dwie językowe, pracownię fizyki, chemii i plastyki, a także bibliotekę, sklepik oraz wielofunkcyjny centralny hol z przestrzenią wypoczynkową. W nowym budynku szkoły znalazło się też specjalne miejsce dla samorządu uczniowskiego, a nawet absolwentów szkoły.

Rafał Pszczółkowski, Podinspektor
Biuro Zarządu Powiatu Pruszkowskiego